Leden 2008

Banánový muž

30. ledna 2008 v 16:58 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Přináším asi známou sérii "Banánový muž". Normálně bych jí sem nedávala, ale poslední týden jsem nějak přišla na chuť banánům (zrovna do sebe teď jeden futruju, takže taťka bude moooc šťastnej až uvidí klávesnici..) a když přihlídnu k tomu, kolik jsem jich snědla (denně tři až čtyři...:-)) /doufám, že teorie Staršího pAsáka je založena na omylu.../ mě napadlo, že při té příležitosti zmíním banánového muže.

Banány jsou zdravé! To říkám taky taťkovi, když se ptá, kolik sem jich už zase snědla:
...
No, co se spotřeby banánů týče, taky bych se mohla ověsit šlupkama, ale na to asi dojde až zítra, po vysvědčení...:
Tenhle strip je prostě kouzelnej:
:)
A na závěr ten nejlepší (no jen se podívejte na Garfielda v prvním obrázku...není úžasnej?!)
Tak banánům zdar!
Tygřík

Garfield a narozeniny

29. ledna 2008 v 19:04 | Tygřík |  Garfield
Very special donation from Tygřík to Došlík.
Ahojky.
Mám tu speciálně a velice pracně vytvořenou sérii narozeninových stripů tak trochu předběžně dárkem pro Honzíka, jehož narozeniny se kvapem blíží:) Takže se na mě ostatní prosím nezlobte, ale všechny komentáře ke stripům se budou vázat především k Honzovi:) Ale přesto doufám, že se budou stripy líbit!

Tak Honzík snad depresi nemá, ale přece...kolik Ti bude?:D
Tak uznávám, je Ti asi míň:)
...
Tak zlý to s Tebou není, neboj:) Ale následující strip se mi hooooodně líbí:):
Nicméně Garfield o svých narozeninách nezapomíná na svoji nenávist k pavoukům... :
A teď malá vize toho, jak bude vypadat Honzův dort:
:) A ještě malá rada než ten dort sníš, Honzi:
Tak se mějte fanfárově.
Tygřík

Odie

29. ledna 2008 v 17:20 | Tygřík |  Garfield
Zdárek!
Ještě jsem se moc nevěnovala Odiemu, což se chystám samozřejmě napravit, ale nějak se mi dneska nedaří postíhat všechno co chci, tak snad příště.. Ale dám sem dva stripy s Odiem, které mě dneska hoooooooodně pobavily:) Tak snad i Vás... Tentokrát oba stripy nechám bez svého komentáře, ono se k tomu ani nic dodat nedá.
Tak co na ně říkáte?:) Já myslím, že Odie je k sežrání. A co soutěž? Kdo se hodlá zúčastnit?:)
Tygřík

Soutěž pro Garfieldomaniaky!

28. ledna 2008 v 19:50 | Tygřík |  Garfield
Teď sem dostala pravděpodobně debilní nápad, ale podělím se o něj:) Vyhlašuju soutěž pro všechny Garfieldem postižené. A sice soutěž o nejlepší strip, jakej dokážete najít, a to takovej, kterej neznám. Přísahám, že když se zúčastníte, tak já budu fair-play a poctivě vyhodnotím, aniž bych někoho upřednostňovala:) Spíš je to o tom, že jsem unavená hledáním stripů a chci něco nového, aby bylo co zveřejňovat:) Tak tedy pokud máte zájem, posílejte stripy v podobě odkazu na mailovou adresu ty-grik_takový to divný áčko/zavináč/_seznam.cézet (nejsem na hlavu padlá, snážím se alespoň trochu ochránit přad spamy, který stejně budou chodit..). Uzávěrka je 1.2.2008 v 7:22 (prosimvás, neptejte se proč, berte to jako fakt). Doufám, že se to setká s úspěchem a že mi zahltíte mailovku;-) Počet poslaných stripů není omezen, ale zas to nepřehánějte:)
Tygřík

The (hi)story of Ireland 1

28. ledna 2008 v 19:19 | Tygřík |  Irsko
1. Kdo byli první Irové?
Otázkou číslo jedna je původ Irů. Kdo jsou? Odkud pochází? Když se potkají dva Irové kdekoliv na světě, jejich konverzace začne otázkou: "Jak se jmenuješ a odkud pocházíš?" a během několika minut se dostanou k pravé podstatě otázky - Where in Ireland do your people come frome? Když se takto ptají, často myslí pojmem "your people" vaše předky.
Nikdo neví přesně, kdy poprvé lidé přišli do Irska. O tomto příchodu Irové mají několik legend a archeologové mají podobná tvrzení o původu Irů.
Lovci
Když skončila doba ledová a oblast dnešního Irska se stala ostrovem v moři, lovci sem dorazili z nedalekého Skotska. Měli kamenné zbraně a nástroje, znali oheň, stavěli si chýše a živili se rybařením a lovem. Žili ve světě duchů a šamanských rituálů.
Stovky a stovky let museli žít nedaleko řek, jezer, lesů a moře, cestovat z tábora do tábora, rodiny žily v pustinách. Neví se, kolik jich tenkrát bylo, ale národy živící se lovem nebývají co do počtu velké, pravděpodobně několik tisíc na celém ostrově.
Zemědělci
Poté, mezi roky 4000 a 3000 před Kristem, skupina zručných zemědělců dorazila do Irska z Evropy. Začínali s pastevectvím a pěstováním obilí. S tímto do Irska zanesli nový styl života a s nejvyšší pravděpodobností i novou řeč, náboženství, nová zvířata, nové nemoci, nové způsoby lovu…
Nevíme jistě, jakou řečí hovořili první Irové, nejsou žádné písemné zmínky z té doby. Někteří archeologové tvrdí, že jejich řečí byla Indo-evropština. Je to dost možné, oůvodní obyvatelé Irska, Franci, Velké Británie a dalších částí Střední Evropy byli svým způsobem předchůdci Keltů. A byli první Irové předci Keltů? Jediné možné vodítko je jejich náboženství. (Ale o tom zase příště:))
Tygřík:-*

Garfield - všechno možný

28. ledna 2008 v 18:30 | Tygřík |  Garfield
From Tygřík to Došlík
Nějak mám blbou náladu, tak sem dám takovej výběr všech možnejch stripů. Speciální věnování je Honzíkovi, protože o některých stripech jsme se dneska bavili (jen ten s tou vodou jsem nenašla:((). Tak doufám, že to udělá radost závislákům.
Jo, taky se přetvařuju, když mě někdo nehorázně štve svojí natvrdlostí. Mám občas podobný choutky:
No, možná mám rejpavou, protože jsem se blbě vyspala:
A taky je dneska pondělí:
Asi to chce optimismus...
No, lepší už to nebude...:)
Tygřík

Irsko - Nová rubrika

28. ledna 2008 v 17:43 | Tygřík |  Irsko
No ano, nová rubrika. A proč? Mám ráda Irsko a loni jsme ve škole k časopisu Bridge dostali úplně úžasnou brožurku o Irsku. Je celá anglicky, tak doufám, že přežijete můj chabý překlad do češtiny:)) Jinak zpátky k rubrice - budu tu pomalu, ale jistě přidávat příspěvky právě inspirované tou brožurkou. Takže od příchodu Irů po současnost. Myslím, že je to zajímavé shrnutí dějin Irska, ve škole se toho o samotném Irsku moc nedozvíme (a kdyby mi náhdou hráblo, tak se mi bude o Irsku snadno dělat prezentace...). A stručné dějiny Irska čas od času proložím článkem o U2... Jestli si někdo ještě pořád nevšimnul, jsem jejich skalní fanynka, tudíž mám na toto téma skutečně co psát. Tak doufám, že krom Garfielda budete sledovat i tohle.

Garfield a kafe

28. ledna 2008 v 16:44 | Tygřík |  Garfield
Ahoj!
Tady je slíbená série Garfield a kafe. Ale než sem dám stripy, tak tu je jedna zásadní zpráva pro Vás - všimla jsem si, že jediný, co Vás zajímá je Garfield... a to se mi nelíbí:)) Vždyť tu píšu i jiný články! Závisláci jedni... koukejte to napravit, ten nezájem o ostatní témata. Nebo pekelně namíchnete tygra, a to přece nechcete:))
Tak tedy - kafe si musíte umět vychutnat:
Kafe musí být správně silné:
...ale nesmí se to přehnat...:
A nehorší je, když kafe dojde!
To potom nastane krize...
Tygřík

Monday!

27. ledna 2008 v 20:29 | Tygřík |  Garfield
Ještě malý dodatek k předchozímu článku...:)
Tak nějak zítra určitě skončím taky:)
P.S. Těšte se na sérii Garfield a kafe;-)
Tygřík

Garfield pro závisláky

27. ledna 2008 v 20:20 | Tygřík |  Garfield
Nedělní večer... Neblahá předtucha toho, že bude následovat pondělní ráno... Tak tu jest malá série, ať víte, co Vás zítra čeká a nemine...:)
Proč nemám ráda pondělí? Proto:
Navíc je leden (neblahá předtucha toho, že bude únor...):
Tenhle strip mám hrozně ráda, navíc potvrzuje moje slova:
Ale já se pondělku hrdě postavím, jako Garfield!
...i když to pravděpodobně dopadne takhle:
Tak příjemný zbytek neděle, závisláci moji milí, přežijte zítřek a napište mi něco povzbudivého. To abych ten pondělek taky ve zdraví přežila...
Vaše Tygříííík:-*

Vltavíny

26. ledna 2008 v 22:09 | Tygřík |  Astronomie
From Tygřík to Došlík
Ahojky!
Teď Vám nabídnu článek o tom kamínku, co nosím na krku. Aneb co jsou vltavíny zač. Na tohle téma došlo před týdnem, když jsme psali ve škole slohovku. Tak jsem se patřičně vzdělala na wikipedii, sjednotila svoje poznatky a jala se psát článek.
Tak tedy vltavín...neboli moldavit neboli tektit. Vltavín je vpodstatě sklo. Ve vltavínech se nachazejí drobné bublinky, ve kterých je nízký tlak. (víc na wikipedii, vážně nechci kopírovat článek, který není můj). Je několik teorií o jejich vzniku. Nízký tlak v bublinkách uvnitř vltavínů ukazuje k té nejrozšířeněnjší a nejpravděpodobnější teorii - a to, že vltavíny vznikly při dopadu Rieského meteoritu. Jinými slovy, událo se to přibližně tak, že: do oblasti mezi dnešním Mnichovem, Norimberkem a Stuttgartem dopadl meteorit. Během dopadu, při průletu atmosférou, se během krátké doby obrovské množství energie přeměnilo na teplo a tím se původní horniny mění na nové.
Vltavíny se u nás dají najít na několika lokalitách v Jižních Čechách v horním povodí Vltavy. Jsou vysoce ceněny v klenotnictví (jinými slovy, klenotníci je przní vsazováním do zlata a tak, mně osobně se to nelíbí) a jsou součástí mnoha sbírek. Ta největší je pokud vím v Národním muzeu v Praze.
Tak, teď s dovolením tu zveřejním fotku od Petra Komárka:
A jinak Vám asi doporučím další fotky "vygůglit". Až se zmocním foťáku, tak sem umístím i fotečku svojeho vltavínku, co hrdě nosím na krku;-)
Tygřík

Garfield ze života 2

26. ledna 2008 v 21:01 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Prý jsem rozpoutala Garfiledománii, jak jsem tak zaslechla:) I Vy jedni závisláci...:) Tož Vám i dneska přidám strip, ale jenom jeden... Nechci, abyste se mi tu předávkovali:)) Tak tu je. A proč ze života? Připomíná mi to občas navštěvovanost naší hvězdárny barona Artura Krause...
Tak se mějte pěkně.
Tygřík

Jen takový povzdech

25. ledna 2008 v 15:36 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Ahojky liďové!
Dneska jsem měla zas takovou blbou náladu, když jsem přišla domů... Byla jsem naštvaná, ani nevím proč, nadávala jsem, a tak... A to jsem mohla dnes spát až do půl osmé a venku svítí sluníčko. Ale i přes to mi bylo nanic. A tak jsem tu svoji "depresi" vyřešila stejně mazaně jako Garfield:)
Have a nice weekend.
Vaše Tygřík:-)

Garfield - jen tak pro pobavení

24. ledna 2008 v 18:21 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Dneska mám takovou ponurou náladu, tak jsem si našla pár stripů, u nichž je stupeň pobavení pokaždé zaručen. Tudíž nebudu se dnes věnovat žádnému specifickému tématu, jen sem nasypu pár komiksů:) Tak doufám, že Vás pobaví též...:)

No, i takto by se dal prezentovat můj vztah k okultním vědám jako je kupříkladu astrologie a tomu podobné...:
Toto asi kometář nevyžaduje...:
Tenhle strip je sice neuvěřitelně blbej, ale mně v tu chvíli přišel hrozně vtipnej a smála jsem se mu jak pominutá:)):
:)
Tenhle strip je se zvláštním věnováním (from Tygřík to Koky):
No a to bude asi prozatím vše.
Tak se mějte fanfárově.
Tygřík:)

Garfield upírem

23. ledna 2008 v 16:15 | Tygřík |  Garfield
Na úvod malé věnování: From Tygřík to Antik.
A teď ke stripům - toto je naprosto unikátní série, která mě skutečně dostala. Tak dost keců - stripy:
Tak takhle to jednoho dne začalo...:
A Odie se přidal...:
Bez komentáře...
No toto skutečně není vůbec Garfieldovské...:
...ale toto už ano. Tady Garfielda všichni poznáváme:
:)
Tak čekám komentáře:)
Tygřík:)

Sepango nesvědčí

23. ledna 2008 v 15:50 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Áhojte!
Dneska zas zabrousim do vod motosportu. A to do kubatury královské a jdu s informací, že Španěl Dani Pedrosa si včera zlomil na okruhu v Sepangu pravou ruku. A to, prosím pěkně, spadnul dvakrát...a dokonce mu po druhém pádu začla hořet motorka. ALE i když se mu krutě nedařilo, tak měl druhý nejlepší čas. Takže zas tak zlý to není. Koneckonců - padal i Valentino Rossi, ale to je jen dobře (nic ve zlém...), protože v letošním seriálu budu fandit jeho stájovému kolegovi (či spíš protivníkovi?) Jorge Lorenzovi, viď, Baru?:)
Tak se snad dá Pedrosa do 9.března dohromady...:)
Tygřík

Garfield a vstávání

22. ledna 2008 v 15:26 | Tygřík |  Garfield
Hojec liďové!
Dneska mi Barča poslala hafo mrtě novejch stripů o Garfieldovi a to mě inspirovalo k vytvoření série Garfield a ranní vstávání (už jen proto, že tento týden jsem už zas nucena třikrát vstát na nultou hodinu... Za to by jeden vraždil!!!). Každý, kdo mě trošku zná, ví, jaké city chovám k budíku a jak hrozně ráda ráno vstávám a že ten, kdo mě budí, by si měl pro jistotu obléci protijaderný oblek (neumluvě o kamarádech na vysoké, kteří mě vytáčejí tím, když si stěžují, že museli vstávat v devět a tak, viď Petře?!)... no prostě ráno je část dne, kterou bych nejradši zrušila. O le matin difficile (jak praví naše učebnice francouzštiny...) jsem se zmiňovala už jednou, tak tu jsou další stripy na toto milé téma...
No uznávám, toto je sice komfortní, ale ne zrovna praktické, ale budiž...
K tomuto řeknu jediné: "PATŘÍ MU TO!!!!!!!!!!"
Tomuhle já osobně říkám zparchantělost nejvyššího kalibru, tohle provýst můj budík, tak ho rozšlapu na kusy, nebo hodim pod vlak (..už vim, kdy mu to jede...):
Tenhle strip není zas až tak o mně - za prvé můj budík nemá dost rozumu a za druhé nesnídám:)
No a k poslednímu stripu toliko - východ slunka je krásná věc, ale abych ho dokázala plně ocenit, tak bych předtím musela být celou noc vzhůru. Kdyby tohle někdo provedl mně, tak se na východ slunce už nikdy nepodívá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak doufám, že až zase budete vstávat a nadávat při tom, že si vzpomenete na mě nebo aspoň na Garfielda...
Tygřík:)

Garfield - Wallpaper 2

18. ledna 2008 v 14:47 | Tygřík |  Garfield
Ahojte:)
Právě jsem přišla domů a požírám tady všechno, co mi přijde na oči, páč mám děsnej hlad. Tak jsem si samozřejmě vzpoměla na Garfielda, především na jeho dietu a zamyslela jsem se nad tím, co bych dělala, kdybych držela dietu... No, došla jsem k závěru, že já a dieta jsou dva neslučitelné pojmy a že to technicky není možné zařídit, abych dobrovolně nežrala:) A tohle mě v mém rozhodnutí jen utvrzuje:))

Garfield prevítem

16. ledna 2008 v 16:36 | Tygřík |  Garfield
No, toto je asi no comment... Posuďte sami:)
Tygřík:)

Fotka

15. ledna 2008 v 19:37 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Dneska poslední příspěvek - nedá mi to a přidám poslední fotku. Ne že bych byla narcistka a chtěla se chlubit tím jak báječně vypadám (no to vážně ne. Každej kdo mě zná, ví, že si myslím pravý opak), ale tahle fotka se mi líbila. Přijde mi to jako zajímavý detail... No prostě je pěkná. (ta fotka, ne ta holka na ní, tu já vlastně ani vůbec neznám...:D)
Tygřík
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon