Valentýn

15. února 2008 v 9:06 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Ahojky!
Po dvoudenní odmlce, kdy jsem svým xichtíkem orala sjezdovky v Říčkách s prknem na nohou, Vám chci sdělit jen svůj takový malý povzdych nad svátkem všech zamilovaných.
No, já nevím jak Vy, ale ten boom posledních let, kdy se jen co zmizí z letáků a nabídek všech Kauflandů, Lidlů, Intersparů a Globusů vanošní nesmysly (čokoládový Santa, čokoládoví sobi a Santa, čokoládový Santa s rolničkami...), nastoupí další amerikanizovaná super skvělá výhodná nabídka zboží, tentokráte ve všech odstínech žůžové a hearts are all around... To se mi prostě nelíbí. Je to, sprominutím, občas na zeblití. To, co ještě před měsícem bylo červené a mělo to xicht Santy, je nyní růžové a pokryté srdíčky. Z časopisů se hrnou rady, jak svému miláčkovi na svátek všech zamilovaných udělat radost, všechny možné i nemožně recepty (většinou to obnáší hodně růžové polevy, srdíčkovou formu a nebo čerstvé okvětní plátky růží) co na zub před vášnivou valentýnskou nocí, bulvární plátky se předhánějí, kdo nabídne lepší výběr romantických filmů na DVD a rádia se předhánějí, které v jednom dni zahraje víc romantických ukňouraných ploužáků.
Nemůžu si pomoct, ale Valentýn mě nijak nebere. Valentýn není svátek zamilovaných, ale prodejců, kteří valentýna berou jen jako vycpávku mezi vánocemi a velikonocemi. Koneckonců - ČR svůj svátek zamilovaných má na prvního máje, tak proč slavit dvakrát? Stejně - vykašlete se na rady časopisů, jak udělat radost svému miláčkovi, vykašlete se na globální oslavy růžového podkladu a červených srdíček. Nepečte dorty s růžovou polevou, jen proto, že Vám to poradil nějaký časopis. Vašemu miláčkovi může udělat radost drobnost a hlavně, neříkejte svojí lásce: "Miluju tě!" jen proto, že je Valentýn. Říkejte to mnohem častěji a proto, že je to pravda.
Naprosto neromantická Tygřík
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Antik Antik | 15. února 2008 v 14:14 | Reagovat

Moje reakce je na mailu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon