Březen 2008

Úžasný závod v Jerezu

30. března 2008 v 20:16 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Ahojte!
Jdu Vás obeznámit s tím, jak dopadla VC Španělska, která se dnes jela v Jerezu. Dnes to bude na dlouho, hlavně u třídy do 250 ccm. Ale začnu pěkně od začátku...:)
Kubatura do 125 ccm: Bohužel v této třídě jsem byla mírně zklamána - můj favorit Sergio Gadea spadnul a závod nedokončil:( Pořadí: 1. Corsi (Aprilia) 2. Terol (Aprilia) 3. Smith (Aprilia) - no je jasné, že závodům kralovaly Aprilie... a k mojí velké radosti nedojel ani Gadeův týmový kolega a loňský mistr světa Maďar Gabor Talmacsi. Průběžné pořadí: 1. Corsi 34 2. Bradl 29 3. Terol 26 4. Gadea 25 6. di Meglio 20.
Kubatura do 250 ccm: Tak tohle byl jeden z nejlepších závodů, co jsem kdy viděla. Ale než se nad ním začnu rozplývat, musím zmínit naše české zástupce v této kubatuře. Především tedy Káju Abraháma, kterému se ve Španělsku vůbec nedařilo. (Nebo jak řekl můj děda: "Čert na něj vystrčil prdel!" konec citace) Jeho smůla začala už ve čtvrtek, kdy se probudil a došlápl do vody - karavan, ve kterém spal byl totiž přes noc vytopen. Dále ho smůla provázela i v pátek, kdy jel na skútru a do čela jej bodla vosa, takže mu natekly oči. Vrcholem byla sobota, kdy během kvalifikace "chytil hajdsajdra" a vyletěl z motorky (a motorka letěla za ním), přičemž si zlomil malíček na levé noze a malíček na levé ruce. Nakonec se dnes postavil na startovní rošt hned vedle Lukáše Peška, který si v sobotu také pohoršil a startoval ze čtrnácté pozice (Abája startoval z patnácté pozice). Abájovo neštěstí pokračovalo i dneska, kdy si škrtnul o motorku jezdce před sebou a vyjel do kačírku, naštěstí se vrátil na trať na dvaadvacátou pozici, odkud se dotahoval na jezdce před sebou. Mezitím Lukáš Pešek kroužil v blízkosti M.Pasiniho okolo desáté až třinácté pozice. A zatímco takto válčili naši jezdci, v asmotném čele závodu se odehrávaly bezvadné souboje - překvapením bylo, že na špici se držel Švýcar Tom Lüthi, který bojoval o třetí místo s Finem M. Kalliem. A na prvém a druhém místě se střídali domácí jezdci Alvaro Bautista a Ital Marco Simoncelli. Souboj vyvrcholil až v úplně posledním kole (před tím se jezdci předjížděli, zkoušeli nervy toho druhého a hlavně parádně odrbali pneumatiky), kdy závod pádem nechtěně opustil Tom Lüthi a za vedoucí dvojcí kroužil Mika Kallio s M. Pasinim v zádech. Stalo se totiž to, co jsem už třináct kol před koncem předvídala - Simoncelli zachyboval, podsmeklo se mu přední kolo a zemská gravitace si ho přitáhla k zemi a on stačil vzít sebou i Bautistu, který jel jen několik cm od něj. Oba jezdci tedy skončili v kačírku a svůj pád vzali sportovně. Mezitím stačil do cíle na prvém místě dojet M. Kallio a hned za něj se procpal Mattia Pasini, kterého by v půlce závodu na bedně nikdo nečekal. A naši jezdci si těmito třemi pády těsně před koncem závodu polepšili - Pešek skončil na desáté pozici a Abája, světe div se, navzdory všem karambolům na místě třináctém. To je super, ne? Pořadí: 1. Kallio (KTM) 2. Pasini (Aprilia) 3. Takahaši 10. Pešek (Aprilia) 13. Abrahám (Aprilia) Celkové pořadí: 1. Pasini 45 2. Kallio 42 3. Barbera 31 10 Abrahám 12 13. Pešek 6.
Moto GP: Už to zkrátím - skvěle odstartoval Pedrosa, který si náskok taky udržel a tak udělal radost všem domácím fanouškům. O druhé a třetí místo se poprali V. Rossi a J. Lorenzo a C. Stonerovi se jako vždy v Jerezu nedařilo. Pořadí: 1. Pedrosa (Honda) 2.Rossi (Yamaha) 3.Lorenzo (Yamaha) Celkové pořadí: 1. Pedrosa 41 2. Lorenzo 36 3. Rossi 31.
Všem vítězům ceny předal španělský král. A já jsem si všechny tři závody moc užila.
Tygřík
P.S. Doufám, že jsem Vás moc nevyčerpala...

Garfield pro lepší pondělí

30. března 2008 v 19:05 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Ano, vím, pondělí může být jenom hrozné. Ale tenhle strip mě dokonale okouzlil a já doufám, že i Vám se na tváři na chvilku objeví úsměv...
Tygřík

Garfield a sníh

24. března 2008 v 19:01 | Tygřík |  Garfield
Ahojte!
From Tygřík to Kočičák (neboj, ono snad přestne) and to Antik (zabiju tě, zabiju tě, zabiju tě!).
Teď mám nějak Garfield-náladu, takže Vás zahlcuju stripy s tímto geniálním kocourem. Tentokrát se zaměřím na to bílé svinstvo, co nás teď "obalžuje" a na Garfielda a jeho vztah ke sněhu. Ten je veskrze kladný (pokud jím může atakovat Jona).
No za sebe můžu říct, že ke zděšenému UÁÁÁHHHHHH mi stačí, abych z okna viděla sníh padat...
Tak a teď ke koulovačkám, ve kterých má Garfield velkou zálibu:
Ano, Garfield je skutečně nezdolatelný protivník...
A teď plynule přecházím ke skutečným zákeřnostem, které Garfield provádí:
No a toto je hnus největšího kalibru
Tak se mějte fanfárově, těším se na Vaše komenty (vážně mě Váš zájem dokáže potěšit, a to tak že hodně) a brzy na viděnou!
Tygřík

Netradiční pondělí

23. března 2008 v 21:53 | Tygřík |  Garfield
Ahojte.
Nebudete tomu věřit, ale podařilo se mi najít strip, na kterém má Garfield rád pondělí. No ano, vidíte dobře - MÁ RÁD PONDĚLÍ. Nevěříte? Tak se podívejte. No a protže já zítra také nemusím do školy, je to vlastně i k tématu
Tygřík

Garfield a sport

21. března 2008 v 20:09 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Dnes se zaměřím na Garfieldův vztah ke sportu (ten je samozřejmě velmi záporný, všeobecně jeho vztah k pohybu je negativní, ale o tom jindy). Dnes se zaměřím konkrétně na dva sporty. K oběma mám záporný vztah i já (jeden mě nebaví a druhý nemám ráda z jistých osobních důvodů, které tu rozhodně odmítám dále rozebírat). A Míše se předem omlouvám, i když to je asi zbytečný, Miško, vím, že víš, proč mi tenis k srdci nepřirostl...

Tak a teď Garfield a basket. Ten z duše nenávidím...:
Omlouvám se, že anglicky, ale myslím, že netřeba překládat...
A dále ten tenis:
Jo přesně takovej vztah mám k tenisu taky..
A na závěr ještě o pohybu obecně:
Musím se přiznat, že ačkoliv striktně nedodržuju výše zmíněný návod a necvičím denně, i tak mám Garfieldovu dokonalou postavu.
A co Vy? Jak jste na tom s postavou? Už se Vás zmocnila nálada na hubnutí do plavek (teda spíš do sněhulí...)?
Tygřík

The (hi)story of Ireland 4

19. března 2008 v 18:21 | Tygřík |  Irsko
4. Druidi
Keltské náboženství je komplikovaná záležitost (teda já nevim, ale tvrdí se to). V Irsku se pravděpodobně vyskytovalo několik lokálních "odnoží" a nikdo si nepamatuje odkud se tu vzaly, ani jaké bylo jejich původní poslání.
A také se odnikud vynořila skupina šamanů, říkající si Druidové. Provozovali rituály, nazírali budoucnost a stali se hlavními představiteli keltské víry v mnoha částech Evropy, jako například ve Francii, Švýcarsku, Belgii, Británii a samozřejmě Irsku. Díky Druidům v těchto lokalitách panovaly často ortodoxní názory, byla udržována filozofická logika té pavučiny věr a názorů, které zdědili po svých předcích.
Tygřík

O lidských neřestech

18. března 2008 v 19:44 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Tentokrát vynechám oněch sedm smrtelných hříchů a také se tu nebudu zpovídat ze svých zlozvyků, ale zaměřím se na neřesti jazykové. Mnozí z Vás, kteří mě znáte, už protáčíte oči v sloup a vzpomínáte, kdy naposled jsem Vás kvůli nějakému "ukecu" sepsula. Můžu Vás uklidnit, pro jednou vynechám několikastránkový esej na téma chyb pravopisných. (Což mi připomíná, že se mi včera kamarád po diktátu z jazyka českého svěřil, že si během onoho testu našich neschopností představil, jak by se ve slově "kozím" vyjímalo Y. Mně by z té představy pukla hlava. Hned několikrát!)
Takže už se mi tu pěkně vyselektovalo téma, kterým se hodlám nadále zaobírat, a sice mluva a mluvený projev. Nejsem žádný extra řečník, spíše naopak - mluvím rychle a překotně a používám většinou dlouhá a náročná souvětí, která během takové páté větné struktury začínají pozbývat nejen hlavu, ale i patu. Ostatně moje články toho jsou jasným důkazem. Ale zpátky k tomu co jsem chtěla říct. Nejsem žádný extra řečník (vidíte? Opakuju se), takže se tento článek může okázale ignorovat. Navíc moje alergické reakce (projevuje se podrážděním a chutí nacpat alergenu cokoliv ostrého a podlouhlého do nosu, v případě nouze stačí ananas /Antik pochopí/) každý zná velmi dobře.
Tak tedy - co způsobuje moje záchvaty alergie? Jednoznačně to je hnuslovo "bysem". Jakmile někdo začne větu slovy: "Já bysem…" neznám slitování. Prznitelé jazyka českého je to nejmírnější, co mohu na adresu alergenu poznamenat. Prosímvás, řekněte mi, který národ se může pochlubit vychytávkou v podobě věty: "Kdybych to byl býval věděl, byl bych sem byl nechodil." ? He? Tak už chápete jak je to ošklivé, říkat "bysem"? Si to do té věty dosaďte. Kdybysem to byl býval věděl, tak bysem sem byl nechodil. No je to humus. Tuším, že se stanu teď terčem provokací, samozřejmě, ale čistě soukromě - zamysleli jste se někdy nad tím, že existují lidé (mě nevyjímaje), kteří si jen podle mluvy dělají o Vás obrázek? A že když v jednom rozhovoru desetkrát zopakujete "Já bysem", že si ten člověk udělá skutečně nelichotivý obrázek o Vašem intelektu? Samozřejmě, jsou i lidé kterým toto nevadí. Jsem ochotná s touto eventualitou počítat. Proto se od mně uši drásajícího "bysem" přenesu ke "globálnějšímu" problému, a sice větným vycpávkám.
Tato úvaha koneckonců vznikla na popud referátu mých spolužaček. Můj vnitřní radar je ochoten tolerovat odmlky vyplněné citoslovci "Eeee", ale nesnesu "vlastně" a "prostě". To se takto těžko vysvětluje. Zkusím to jinak. Počíhejte si na referát svého spolužáka a poslouchejte. Teprve potom to někomu dojde a sám se nad sebou zamyslí. Anebo víte co? Pojďme mluvit jako vepři. Prostě se na to vykašlat, vono vo nic nejde, vlastně, je to jen čeština. Prostě tuhle úvahu vymažu z hlavy, vlastně je to kravina, já bysem vám navrhovala, abyste to prostě nečetli… No, víte co? Radši ne. Raději budu dál mluvit hezky česky.

Tygřík
Omlouvám se, že dneska takto nudně. Snad to příště bude lepší...

Velká cena Austrálie aneb jak to dopadlo

17. března 2008 v 19:10 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Ahojky!
Tak píšu slíbený report o F1. Budu stručná a odpustím si svoje emoce v tomto článku. Omlouvám se za to, ale nehodlám to vysvětlovsat.
V čele závodu se už od začátku držel Hamilton, takže vítěze závodu prozradím hned - byl to právě Hamilton. Hned v prvním kole ale musel na trať safety car kvůli kolizi pilotů ze zadních řad, na níž doplatili Davidson (Super Aguri), Fisichella (Force India) a Vettel (Toro Rosso) a závod ukončili i Weber (Red Bull) a Button s Hondou. Massa z týmu Ferrari poškodil při střetu se soupeřem přední křídlo a musel do boxů, kde mu mechanici součást vyměnili (hehe tuhle emoci si neodpustím). Závod nedokončil také Kubica a Räikkönen a 9 jezdců bylo diskvalifikováno (díky tomu se Räikkönen dostal na bodované osmé místo). Končné pořadí vypadalo takto: 1. Hamilton (McLaren) 2. Heidfeld (BMW) 3. Rosberg (Williams) 5. Kovalainen (McLaren) 8. Räikkönen (Ferrari).
Tygřík

P.S. Děkuju Vám všem za přízeň a že jste mi tu dokázali v rekordním čase vygenerovat tisíc návštěv, fakt si toho moc vážím.
P.P.S. Promiňte, dneska nemám dost slov na dostatečné poděkování.

Kde klokani dávají dobrou noc... 1

15. března 2008 v 23:29 | Tygřík |  Austrálie
1. Úvodem
Tak si říkám, že když se jede Velká cena Austrálie, že bych čistě symbolicky mohla začít i s Austrálií tady na blogu. Tak tedy jo.
Austrálie je nejmenší, nejrovinatější, nejsušší a nejméně zalidněný kontinent hned po Antarktidě. Ležící pod Asií, omývaná Pacifikem a Indickým oceánem, je zemí mnoha kontrastů. Dvě třetiny Austrálie tvoří poušť, můžeme tu nalézt jeden z nejbohatších ekosystému vůbec (hned po naší skříňce ve škole, viď Báro?). Je to místo s nejextrémnějšími změnami klimatu na planetě (z extrémního sucha do extrémního vlhka) v průběhu několika měsíců.
Austrálie je izolovaná od ostatních kontinentů už minimálně 55 milionů let a stala se tak doslova přírodní rezervací jak rostlin, tak živočichů, kteří se jinde na světe nevyskytují.
Tak se společně pojďme vydat na cestu za poznáním světa tajemných skalisek a pouští, nekonečného oceánu a exotické fauny a flóry.
Tygřík

Velká cena Austrálie

14. března 2008 v 14:27 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Ahojte!
Dneska jenom stručně a o formuli. V neděli startuje sezona v Austrálii a sice v pět ráno našeho času (Tygřík si přivstane, ale co by Tygřík neudělala pro formuli, žejo..). Dnešní zprávy z Moto.cz informují o prvém a druhém tréninku. Ten prvý vyhrál Kimi Räikkönen (Ferrari) a ten druhý Hamilton (McLaren), více se dočtete na již zmíněném webu. No, já už se na to těším (na motorky jsem se ale těšila víc), budu držet palečky oběma Finům - Kovalainenovi z McLarenu a Räikkönenovi. Pak sem dám zase echo o závodě, čistě pro svoje potěšení
Tak se mnou mějte trpělivost!
Tygřík
P.S. Přeju všem pěkný víkend!

The (hi)story of Ireland 3

13. března 2008 v 17:25 | Tygřík |  Irsko
3. křesťanské reformy v Irsku
Dnes víme o keltském náboženství v Irsku jen díky prvním irským křesťanům. Irsko nikdy nepatřilo pod nadvládu římského impéria na rozdíl od většiny Británie, ale byli s Římem v pravidelném kontaktu. Většinou to byl kontakt obchodní a sice obchod s otroky. Irové často napadali a drancovali Británii - od toho také britské jméno Irů "Gael" (=Wild man).
Poté, co Římané přijali křesťanství, misionáři začali přicházet i do Irska, aby se pokusili o jakési "zkrocení" Gaelů. Po přibližně 200 letech obrátili Iry k novému náboženství - křesťanství. Jeden z těchto misionářů se později stal i patronem Irska - Svatý Patrik.
To, co kněží do Irska přinesli poprvé, byla římská abeceda, stala se tradiční pro psaní a čtení spisů a knih. Zákony, příběhy, kroniky, rodokmeny - to všechno bylo poprvé sepsáno, roky 600 - 800 "AD" jsou nazývány jako Golden Age pro irskou kulturu.
Nicméně obchod s otroky neskončil. Právě naopak - irští králové rozšířili svoje působení do Skotska. Skotsko bylo v galském Irsku nejúspěšnější kolonie. Dodnes, po víc jak 1 500 letech, mnoho Skotů hovoří skotskou gaelštinou, jedná se o dialekt irského jazyka. Vzhledem k expanzi Irů mohlo dojít k tomu, že gaelština by byla jediným jazykem Británie. K čemuž ale nedošlo.
Po pohanským invazích, které následovaly po pádu římského impéria, irští křesťanští (to je šílený slovo!) kněží se po celém bývalém území impéria jali stabilizovat pozici křesťanství. A byli to právě Irové, kdo donesli křesťanství k pohanským Anglo-Sasům.
Tak to byla pravidelná dávka irské historie, už začínám dělat i na té Austrálii Uvidíme, co ještě napáchám...
Tygřík

JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!

12. března 2008 v 16:29 | Tygřík |  Chemie
Ahojky!
Tak dneska úspěšně proběhlo krajské kolo FVTP v Domu techniky (na fotky se můžete podívat v Galerii, ještě tam nejsou všechny, ale snad je tam doplním). Také se dnes konalo vyhlášení celé akce a předání cen (pro středoškoláky prvá tři místa a postup do celostátního kola, pro základky prvá tři místa a zájezd do Francie). No a teď to, proč už v nadpisu řvu jupí - MY, TEDY JÁ A BÁRA, POJEDEME DO FRANCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Takže já všem obrovsky moc děkuju, za úplně skvělou duševní podporu, děkuju Báře, že navzdory tomu, že má toho svýho streptokoka, šla obhajovat a nenechala mě v rejži, Martinovi za grafy a především panu inženýrovi, za to, že nám s projektem pomohl, protože jinak bychom se až k vysněnému zájezdu do Francie nikdy nedostaly. Dík patří i těm, které tu nejmenuji (byl by to hodně dlouhý seznam) za trpělivost, pochopení a oporu, mně osobně to moc pomohlo. DĚKUJU!
Tygřík

Sláva Blogu na výsostech!

11. března 2008 v 17:08 | Tygřík |  Tygřík info
No sláva.
Blog.cz, zdá se, překonal svoji krizi a umožňuje mi takový luxus jako vkládat odkazy, animace, zarovnávat text...no luxus. Takže Vás zainformuju o změnách, které provadím na blogu. Rozšiřuju počet Oblíbených - už přibyl odkaz na Moto.cz, dále přihodím odkazy na weby svých přátel (nejprv ale musím najít ty odkazy) a taky si možná už někteří všimli, že přibyla Galerie. Během dneška tam asi nasoukám fotky z přehlídek projektů v rámci FVTP, kterými jsme si už prošly (školní kolo a okrskové kolo, dnes jsme absolvovaly krajské kolo a to nás čeká ještě zítra) a taky fotky z výletu do Liberce. No, vždy, když něco do Galerie něco přibude, tak Vám dám echo. A taky Vám prozradím, že mám přeložené pokračování Irska, tak se k tomu možná tento týden dostanu a taky chystám tu samou rubriku tentokráte o Austrálii. No, a samozřejmě se hodlám dále věnovat i ostatním rubrikám.
Tak mi zůstaňte věrní:)
Tygřík

Garfield pro dobrou náladu

11. března 2008 v 7:05 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Tak je to tady. Držte mi palce. A snad Vás pobaví dnešní strip.
Tygřík.

Garfield pro dnešní den

10. března 2008 v 19:18 | Tygřík |  Garfield
No, překonám pro dnešek averzi vůči debilitě Blogu.cz a jeho kiksů a svoji náladu Vám jasně předvedu na stripu s Garfieldem. Odraz je to dokonalý. A prosím odpusťte, že nepřekládám strip do češtiny. Moc práce... Tygřík je dneska mimořádně líná.
Tygřík

Velká cena Kataru

10. března 2008 v 18:44 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Ahojky!
Pondělí zasáhlo do mojí tvorby blogu, čímž jsem se vytočila do ruda, ale přesto přináším beta verzi článku na téma včerejší zahájení sezony Moto GP. Jinak se omlouvám, že nepřidám odkaz na www.moto.sport.cz (viz oblíbené), ale Blog.cz má poslední dobou "svoje dny" (ještě jsem nezjistila, jestli je Blog.cz samička nebo sameček, každopádně se chová nedůtklivě), takže srandy kopec psát článek, fakt že jo.
Kubatura do 125 ccm:
Překavapivě zvítězil můj favorit této třídy Sergio Gadea, který odsunul z vedení lídra Gabora Talmaciho. K mojí velké radosti, samozřejmě. A můj další favorit, M. Di Meglio byl čtvrtý. Takže úspěch:) Pořadí: 1.S. Gadea (Aprilia) 2.J. Olive (Derbi) 3.S. Bradl (Aprilia), 4.M. Di Meglio (Derbi).
Kubatura do 250 ccm:
Zde, jak všichni víme, se perou i naši dva jezdci, Lukáš Pešek (nováček v této kubatuře) a Karel Abrahám. Karel Abrahám skončil včera sedmý (jeho doposud nejlepší výkon) a Lukáš Pešek pár kol před koncem závodu bohužel spadnul a závod nedokončil. Skvělým manévrem se hned před dva jezdce zároveň dostal do čela Mattia Passini a to si také udržel a dojel do cíle jako první (jako malá kompenzace za loňskou nevydařenou sezonu, řekla bych). Pořadí: 1. Pasini (Aprilia) 2. Barbera (Aprilia) 3. Kallio (KTM) 7. Abrahám (Aprilia)
Moto GP:
A na závěr kubatura královská:) Ta je pro mě letos velmi zajímavá, fandím tu také dvěma jezdcům, oba přestoupili z 250ek, jsou to Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso. A myslím, že oběma se start do nové sezony povedl. A chudák Valentino Rossi svůj skvěle rozjetý závod pěkně projel... No nic, tu je pořadí: 1. Stoner (Ducati) 2. Lorenzo (Yamaha) 3. Pedrosa (Honda) 4. Dovizioso (Honda) 5. Rossi (Yamaha)
Tož to je vše, dneska mě Blog.cz pěkně štve.
Tygřík:)

Brno - nejlepší podnik 2007

7. března 2008 v 15:17 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Chachá!
Dneska dopoledne se mi dostalo zprávy, že den před zahájením nové sezony byl vyhlášen nejlepší podnik VC 2007. A toto prvenství mají pořadatelé VC Brno na Masarykově okruhu. Toto ocenění získali už v letech 2004 a 1999. A to je úspěch, ne?:)
A hned připojím také informaci všem jistě dobře známou - v neděli startuje sezona pro rok 2008, a to Velkou cenou Kataru, která se pojede v noci! za umělého osvětlení (startuje se v 20:00 místního času, u nás přenos závodu zajišťuje ČT 2 - od 17:45 přímý přenos závodu třídy do 125ccm, 19:00 třídy do 250cmm /Pešééééééék!!!/ a v 20:45 královská třída Moto GP /Jorgeeee!!!/). No, myslím, že můj program na nedělní večer je jasně daný, takže pokud někdo máte chuť pozvat mě na rande, tak mám smutnou zprávu, že jsem na neděli večer holt zadaná:D
Tygřík

Garfield vs. Nermal

7. března 2008 v 14:59 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!!!
Tak jsem dala dokupy sérii stripů o Nermalovi, kočičím prevítovi, který pije Garfieldovi krev snad víc než samotný Odie. Nermal je chováním velice podobný mému kocourovi, taktéž Nermalovi (když jsem mu to jméno dávala, tak jen proto, že to bylo nejroztomilejší kotě na světě a toho času to jen mňoukalo a bylo to roztomilý, zparchantěl v posledním půlroce, tak doufám, že jsem to nezapříčinila já jménem:o)), ale musím zaťukat na dřevo, že je o chlup hodnější než stripový Nermal:) No, dost keců, stripy sem!
Tenhle strip jsem chtěla dát k pondělím, ale nakonec ho nechám tady, koneckonců není specifikováno, že se jedná o pondělí, ale dalo by se tušit:))
Garfield Nermala hluboce nenávidí - žárlí na jeho mladistvý vzhled, chce tedy znát fintu jak na to:
A také žárlí na tu pozornost okolí, která je věnována Nermalovi a ne jemu:
Ale jako správný formát chce Nermala zasvětit do krás jídla...Bohužel se setká s nepochopením (to můj Nermal by sežral i to klubíčko)
A teď něco o tom, jak se Garfield Nermala zbavuje:
A na závěr můj nejoblíbenější:
Tygřík:)

Kočky

6. března 2008 v 18:44 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
From Tygřík to: kolega Kocourek, Antik, BaMa, Sirix, etc. etc.
Zase já!
A teďka s fotkou tří kočičáků. Ochotně mi tu pózují (zleva Čert, Nermal a Micka). Musíte uznat, že jsou nádherní všichni tři a že jim to prostě sekne:o)
Tygřííííík

Lady in black

6. března 2008 v 17:53 | Tygřík |  Moje literární poklesky
From Tygřík to kolega Kocourek.
Ahoj lidičky. Mám další poklesek, takže pokud máte zájem, žačtěte se a zprzněte tak svůj vkus. Tu je Lady in black (pro umocnění dojmu doporučuju pustit si stejnojmennou písničku od Uriah Heep k tomu čtení). Pozn. - Nečekejte zázraky, je to z mých spisovatelských začátků.
Přišla jednoho pošmurného nedělního rána. Byl jsem doma sám, když ticho mého bytu prořízl ostrý zvuk domovního zvonku. Za dveřmi stála ona, celá v černém. Její dlouhé černé vlasy jí spadaly na záda zpod černého klobouku. Průvan v chodbě jí odhrnul z tváře tmavý závoj a já beze slova ustoupil, aby mohla projít.
Věděl jsem, proč přišla, a vůbec se mi to nelíbilo. Nekomentoval jsem to však a pozoroval jsem její štíhlou postavu, když si sedala.
"Posaď se," vybídla mě tónem, jako bych byl na návštěvě já, nikoliv ona. Mlčky jsem usedl naproti ní a ona přehodila nohu přes nohu tak, že se jí už tak krátká sukně vyhrnula ještě výš a já měl výhled na její dlouhé štíhlé nohy v černých síťovaných punčochách.
Pohodlně se opřela, odhrnula si závoj z obličeje a vložila si mezi karmínově rudé rty cigaretu, kterou vyštrachala ze své kabelky. Bleskově jsem se natáhl, abych jí cigaretu zapálil. Ona se slabě pousmála a popotáhla kouř z cigarety. Porozhlédla se okolo sebe po mém skromném bytě. Nic světoborného. Byl tu nepořádek. Na kuchyňském dřezu se kupila hora špinavého nádobí. Okolo plného odpadkového koše se válely krabice od pizzy a na gauči, který mi sloužil místo postele, byla rozházená peřina a plno drobků od večeře. Opřel jsem se také a hleděl jsem na její bledý obličej. Také si mě prohlížela, její hnědé oči zůstaly stejné, spolu se závojem černých řas. Právě hloubka jejích očí ve mně vzbudila vzpomínky.
Narodil jsem se v lednu 1964. Moje matka pocházela z rodiny továrníka. Bohužel, jejího otce po několika letech spolupráce jej zradil obchodní partner a podnik zkrachoval. Museli se vzdát téměř všeho ze svého dřívějšího blahobytu, byli skoro na mizině, tak matka musela zahodit svůj sen o studiu na prestižní univerzitě a našla si mizerně placenou práci v malé prádelně. Zakrátko její rodiče zemřeli a ona poznala mého otce. Byl to pohledný mladík z bohaté rodiny, všichni očekávali, že převezme rodinný podnik. Ale nakonec tomu bylo jinak, podnik převzal jeho mladší brat a můj otec byl z rodiny vyděděn, neboť jeho rodina si nepřála sňatek s chudou pradlenou. Otec se všemožně snažil založit vlastní podnik a ačkoliv se snažil, úspěch se stále nedostavoval. Do toho jsem se narodil já, matka opustila své místo v prádelně a otec začal pracovat v malé autodílně. Jeho sny o vlastním podniku ho však stále neopustily, ale když i několikátý pokus nedopadl dobře, otec začal holdovat alkoholu a přišel o místo v autoopravně. Maminka dál pracovala v prádelně, ale od bídy nám její nízký plat nijak nepomohl.
Když mi bylo patnáct, maminka zemřela na tuberkulózu. Otcův alkoholismus se tímto prohloubil a zakrátko zemřel také - opilý spadl po kola jedoucího auta. Už mu nebylo pomoci a já se záhy ocitl na ulici. Nevěděl jsem, kam se vrtnout. Práci jsem nikde nesehnal, žebráním bych se neuživil. Stal se ze mě tedy kapsář. Díky tomu jsem si mohl dopřát něco k jídlu a každou noc jsem trávil spolu s krysami a jinou verbeží ve skladišti na okraji města. Jednou si mě všila právě ona, Carla Madisonová, když jsem se jí pokusil ukrást zlaté hodinky. Tenkrát, už celá v černém, se pouze pousmála a odvedla do starého domu v jedné čtvrti nedaleko centra, kde sídlila její parta. Toho večera jsem se seznámil s jedním z největších gangů a sám jsem se stal regulérním členem losangeleského podsvětí. V mých očích byla Carla andělem - přicházela totiž zima, kterou bych v odlehlém plesnivém skladišti sotva přežil a teď jsem měl střechu nad hlavou a na nedostatek jídla jsem si také nemohl stěžovat. O několik málo týdnů později jsem se seznámil i s bossem našeho gangu - pamatuji si to, jako by se to stalo teprve včera. Seděli jsme dole v hale s gorilou a železem, dvěma chlápky, kterým byste se jen neradi dostali mezi tlapy a kteří dělali slečně Madisonové osobní ochranku, a hráli karty. Psal se jedenáctý prosinec roku 1979, když přišla okolo půlnoci Carla zavěšená do nějakého pochybného týpka a každému pyšně ukazovala kroužek z bílého zlata na prsteníčku pravé ruky. Jak jsem záhy pochopil, tak se toho večera zasnoubila a Johnem Tylerem, špičkou podsvětí ve městě andělů.
Ten večer jsem od Dicka, postaršího drobného mužíka, vyzvěděl cenné informace o Johnovi. Stejně jako moji rodiče pocházel z bohaté podnikatelské rodiny. Když byl na střední, utekl z domu, protože život ve zlaté kleci jej příliš nudil. Od té doby se protloukal životem stejně jako já a obživu mu taktéž zajišťovaly kapesní loupeže. Našel si na ulici kamaráda. Spolu zcizili neuvěřitelně moc věcí a po čase už to nebyli ti chudí kluci z ulice. Utkali kolem sebe jako pavouci pavučinu lidí a dali tím základ velkému gangu. Ten Johnův kamarád se jmenoval Mark Shine.
"Jednou s sebou přivedl Mark holku z ulice," vyprávěl mi Dick, "menovala se Carla…" uchechtl se, když viděl, jak se mi oči rozšířily údivem. "Jo, kamaráde, láska dělá z bratrů rivaly a z přátelství nenávist… Oba se do Carly zakoukali, ale ona dala přednost mladšímu tmavovlasému zelenookému Johnovi před modrookým světlým Markem. Mark to špatně nesl a John z Carlou a utekli a na čas se schovávali. Teď sou Markův a Johnův gang největší ve městě a mezi oběma zuří otevřená válka…" pokýval Dick hlavou a poslal mě spát. Byl to náročný den…
"Hele, mladej, troufáš si na velkou akci? He?" drcnul mi pár dní na to do ramene John. Přikývl jsem. Musel jsem přeci dokázat, že nejsem jen kluk z ulice… John naplánoval vykradení největší banky v LA. Nakradli jsme peněz jak želez. Vážně - na tuhle akci by se mohlo vzpomínat po desetiletí. Bohužel se o té akci dozvěděl i Mark. A jeho parta vlítla mezi naše zrovna když vybíhali z banky a chystali se ujet. Moc si z toho dnes nepamatuji - jen spoustu světel, lidí a taky výstřelů.
"Hej, mladej, budeš mi krejt záda!" křiknul na mě najednou John. Běžel pryč o epicentra střelby, ta taška, co si tiskl na prsa byla jasným důkazem, že utíká za lepším životem. Kývnul jsem, a společně jsme doběhli k autu. Ale všimlo si nás několik poskoků z Markovy tlupy a za chvíli se k nám hnal celý dav. Znovu se ozvala střelba.
"Nečum a pomoz mi!" křičel na mě John. A já, srab, místo toho, abych mu pomohl, jsem utekl. John zastavil kulku, kterou bych dostal já. Byla smrtelná, přímo do srdce. Carla byla té noci také postřelena, tak se jí ujala policie, která přijela zkrotit tu údajnou potyčku několika opilců. Když vyšlo najevo, že se tu střetlo několik hledaných zločinců a navíc ještě stačili vykrást banku, na dlouhých patnáct let ji zavřeli do chládku. Musela mě celou tu dobu proklínat - připravil jsem ji o snoubence a o patnáct let života.
Dokouřila tu svoji cigaretu a její čokoládové oči se do mě stále vpíjely s neskutečnou intenzitou.
"Mám pro tebe práci," sdělila mi odměřeně ledovým hlasem.
"Carlo, já se v podsvětí už PÁTNÁCT let nepohybuju!" namítl jsem a zdůraznil přitom tu číslovku.
"Nemyslíš, že mi něco dlužíš?" otázala se vyčítavě a ona si mě stále měřila pohledem,"já mám totiž pocit, že mi toho dlužíš dost!".
Pomalu jsem se zvedl a přešel k oknu a začal jsem si rozmýšlet odpověď. Díval jsem se na rušnou silnici, kde na sebe zuřivě troubily dva žluté taxíky, když moje přemýšlení velmi razantně ukončila kulka ráže devět milimetrů, kterou mi Carla poslala spánkem do mozku. Dluh byl splacen.
Tygřík:-*
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon