Duben 2008

Pondělí...

28. dubna 2008 v 14:38 | Tygřík |  Garfield
Už po nejmíň xté Vám přináším podnělního Garfielda pro zlepšení nálady. Tak doufám, že Vám ji doopravdy zlepším (i když dobrou náladu asi máte, když je venku tak krásně, to jenom budu hrát druhé housle...). Ale ten týden nebude zas až tak hrozný, jen tři dny a pak volno (teda jak v které instituci, že ano...). No dost žvanění, Garfielda sem:
Tak Vám přeju krásný den, Vaše Tygřík

Doopravdy krutý strip...

24. dubna 2008 v 13:52 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Říkám si - jaro v plném proudu (ptáci řvou, kytky smrdí). Zrovna nedávno, o víkendu, jsem u babičky obdivovala záhonky jako úhloměrem naměřené, řádky brambor jako podle pravítka, narcisky a tulipány pěknější než v katalogu od STARKLa...(než to vzal pevně do tlap Nermal s Čertem) No, tento strip mě dokonale dostal, když jsem ho viděla.
Tygřík:o)

Garfield a dieta

23. dubna 2008 v 6:02 | Tygřík
Ahojky!
No jo, už se to blíží... plavková sezona za dveřmi, ze skříně na mě vykukujou sukně, tílka a plavky (ze skříňky na mě vykukuje Bářin jogurt a co na mě vykukuje ze zrcadla, o tom radši pomlčím) a chtělo by to do toho všeho pěkně zhubnout... snadno se řekne, hůř provede (u mně funguje maximálně bodová dieta = zbodnu na co přijdu, takže do těch plavek místo hubnutí spíše ztloustnu, ale o tom už žádná), tak se koukneme, jak snáší nebo spíš nesnáší dietu Garfield.
Taky si říkám - a co má pýcha? Ta půjde definitivně do kytek, až do těch plavek vlezu.
No, následující strip doprovodný komentář nepotřebuje, snad jen LOL.
:)
Tak špatně jsem na tom ale zatím nikdy nebyla...
Tak tedy sláva dietám, čest jídlu a až si budete pochutnávat na něčem moc dobrém, ta si na mě vzpomeňte:)
Tygřík

Změny

22. dubna 2008 v 16:35 | Tygřík |  Tygřík info
Ahoj!
Jistě jste zaznamenali drobnější změny ve vzhledu. Ještě to asi není definitivní, hodlám to doladit (blog.cz se mnou opět odmítá komunikovat po dobrém, ale co nadělám, že...) Doufám, že se změny nesetkají s extrémním odporem těch pár návštěvníků, co mě ctí návštěvou a že setrvají a že návštěvnost pokud možno vzroste Dále vás chci upozornit na Galerii - právě tam dochází k přidávání fotek, tak se na nich někteří možná poznáte. Tak mi dejte vědět, jak Vás změny poznamenaly a mějte se fanfárově.
Tygřík

Kočky 2

22. dubna 2008 v 9:08 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Slíbila jsem, že Vás seznámím se vším kočistvem, co vlastním. Na fotkách jste už měli možnost vidět Nermala a Nermala s příbuzenstvem. Teď se ale zmíním o jednotlivých kočkách a kocourech.
Začnu asi hvězdou numero uno, a to Nermalem: Jedná se o mouratého potvoráka, který svojí roztomilostí dokáže vyžehlit všechny lumpárny, které napáchá (a že páchá pořád něco...). Stačí opravdu málo - když mě naštve a já mu za to chci pěkně od plic vyčinit, otře se mi o nohy, mňoukne, hupne mi na klín, labužnicky přimhouří oči a začne vrnět a v tu chvíli jsem já nahraná, podrbu ho za ušima a je mu vše odpuštěno. Spousta lidí by mu tyto schopnosti mohla závidět...
Další číslo je Nermalův brácha - Čert. Jméno napovídá, že jeho srst je černá, tedy až na bílý ostrůvek pod krkem. Je to trochu samorost, na mazlení ho moc neužije, to si odbyl v dobách když byl modrooké slaďoučké koťátko. Dneska se spíš pobaveně dívám z dálky, jak bojuje s Nermalem a oba létají vzduchem jako v Kočtrixu.
Micka a Micka - dvě kočky, jedna černá, druhá černobílá, většinou jsou někde v tahu. Obě jsou docela plaché, takže se kamarádíme jen když jim dávám nažrat.
Garfield - obrovský mourovatý kocour, je docela mazlivej, jediná jeho vada je, že pořád kejchá a má něco jako rýmu. Už mě to přivedlo i na myšlenku, jestli náhodou nemá alergii na kočičí chlupy...
Macíček - nebo spíš Macíčková je náš kočičí veterán. Mám fotku, na které ho chovám a jsou mi 4 nebo 5 roků, takže si asi umíte představit, jak dlouho ho máme... Ale je to zlatíčko, vždycky se nechá pohladit a má svatou trpělivost, nevadí mu malé děti, které ho tahají za chlupy (dřív sestra, teď bratránek) a až jednou odejde do kočičího nebe, nebudu jediná, kdo po něm bude truchlit.
Micek - bílomouraté třeštidlo. Taky se nechá tahat dětmi, ale u mně už tak milej není. Moje ruce mu slouží jako škrabadlo. Mezi jeho nejoblíbenější činnosti patří kradení mých míčků na badbinton.
Strejda Milan - po Nermalovi druhá největší osobnost kočičí sféry. Je to taky obří kocour, má nakrabacený obličej, takže vypadá jako by v minulosti běžel a narazil do zdi. Je to skutečně nevrlé stvoření, pohladit se mi ho podařilo jen jednou a stálo mě to opravdu bolestivé poškrábání. Když už se potkáme a on má dojem, že jsem přecejen moc blízko k němu, tak na mě začne syčet a dělat "Pchchchchchch!" tak na něj dělám taky "Pchchchch!" a pak se radši klidím z dosahu jeho drápků.
Takže toto je můj kočičí útvar hromadného ničení. Doufám, že to někoho zaujalo. Říká se, že jaký pán, takový pes, těžko říct, jestli se to dá použít i na kočky:)
Tygřík.

I Blesk občas stojí za přečtení...

21. dubna 2008 v 18:31 | Tygřík |  Astronomie
Ano, opravdu tím myslím onen bulvární plátek. Jak se mi to stalo? Docela jednoduše. Můj výborný kamarád Petr Horálek na webu astro.cz publikoval svůj článek o meteorickém roji Lyrid a světe div se - Blesk se tohoto článku chytil a také publikoval článek na téma roje, kde se dokonce i několikrát na Petra odkazuje. Podívat se můžete zde. Ilustrační snímek nahoře v rohu tohoto článku je skutečně ilustrační a je to kometa, ale nemůžeme od Blesku čekat zázraky, že... Ale stejně mě to překvapilo a potěšilo. S českým bulvárem to asi nebude zas až tak špatné, dokud sledují články na astro.cz a nedělají z nich horoskopy a podobné pavědní astrologické koniny.
No, i pondělí může občas mile překvapit.
Přeju pěkný zbytek dne (to je ale ironie, fuj!)
Tygřík

Hrabe mi...

21. dubna 2008 v 14:39 | Tygřík |  Hudba
Těžko říct čím to, asi to bude tím jarem (neměli jsme to pít...) anebo se jen těším do Francie, ale opět mě uchvátila vlna náklannosti k francouzské tvorbě, zejména hudební. Takže teď na YouTube sjíždím Belle, belle, belle (praštěné téměř jako Faux Da Fa Fa) - ostatně - podívejte se sami...

Ale to je spíš jen tak pro pobavení, zcela vážně mě uchvátila Alizée, díky které mám mnohdy lepší náladu, takovej elixír dobré nálady... Ostatně - taky se můžete přesvědčit...Tygřík:)

Staré jídlo 2

20. dubna 2008 v 23:12 | Tygřík |  Astronomie
Jak souvisí staré jídlo s astronomií? No, s ledničkou u nás na hvězdárně poměrně úzce. Není tomu dávno, přesněji je tomu tak týden, co došlo k význemnému aktu - úklidu ledničky. Byl to skutečně hluboký zážitek, to Vám můžu říct. Největší záchvaty smíchu vzbudilo to, že Lenka, vyklízejíc ledničku, vzala do ruky krabičku hořčice, zatřásla s ní a ta hmota uvnitř chrastila. Dalším zážitkem byly kečupy řádově do roku 2005, které by se, jak prohlásil kamarád, daly použít jako tuhý pohon do raketoplánu. Ale nej byla pytlíková polévka, jejíž datum spotřeby vzbudilo nejdřív záchvat smíchu a potom nostalgii. Byl to rok 1996. Většina zde přítomných vzpomínala, co v té době dělali. Mně byly 4 roky...
Anketní otázka - víte co se stane s mazacím sýrem, který má taky tři roky prošlou záruční lhůtu?

Garfield a narozeniny 2

20. dubna 2008 v 20:07 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Po menší odmlce jsem zpět a plná síly, takže se můžete těšit na kupu nových článků. Dneska tu jsem s jedním malým blahopřáním svému kamarádovi k dnešním narozeninám. Popřeju mu prostřednictvím Garfielda, jako na konci ledna Honzíkovi. Takže všechno nej nej nej
Tygřík

Jaro

15. dubna 2008 v 19:11 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Tak už se konečně pár dnů dalo i žít:o) Ale už jsem zase slyšela něco o sněhu, kroupách, dešti a jedenácti stupních... bohužel nic netrvá věčně... Ale aspoň se můžeme podívat, co na to Garfield:o)
Ten je vyloženě jarní, další budou všeobecně o počasí:
Což mi mimochodem připomíná páteční trénink... viď Ivčíku? (A dál?!) No, to neřešte...;D
No, to je jako z mého života:o)
Tož se mějte fanfárově.
Tygřík

Circuito Estoril

13. dubna 2008 v 20:22 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Ahojky!
Tak tradičně se jdu zmiňovat o závodech. Dnes to bude stručnější než minule, tak se to snad bude nechat číst:o)
Kubatura do 125ccm:
Zde jediné, co mě zajímalo, bylo to, že do závodu odstartoval na divokou kartu z 36. pozice s číslem 82 na motorce Kája Pešek, mladší bratr Lukáše. Bohužel Kája myslímže 9 kol před koncem spadnul, ale i tak bylo fajn vidět v průběžném pořadí dvakrát jméno Pešek:o) O prvé místo se šťouchali J. Olive se S. Corsim (jezdí jako prase), ale žádný pád na špici v poslední zatáčce se nekonal... Pořadí: 1. Corsi (Aprilia) 2. Olive (Derbi) 3. Terol (Aprilia) 28. Pešek (Aprilia) - 1 kolo.
Kubatura do 250 ccm:
Tady se taky žádné velké drama nekonalo. Jediné příjemné byl postup Toma Lüthiho ze středu pole do špice, a to naprosto bravurními manévry. A jak to celé dopadlo? Pořadí: 1. Bautista (Aprilia) 2. Simoncelli (Gilera) 3. Kallio (KTM) 4. Lüthi (Aprilia) 10. Pešek (Aprilia) 16. Abrahám (Aprilia).
A na závěr kubatura královská:
Z pole position startoval můj miláček Jorge Lorenzo. Po startu se do čela prodral Valentino Rossi a Jorgeho odsunul na místo druhé, kam se začal navíc dotahovat Pedrosa. V tom jsem byla nucena televizi na chvíli opustit, takže mě informoval kamarád po SMskách - o tom, že se Jorge dostal do vedení, že měl najednou náskok jednu vteřinu, že se na druhé místo dostal Pedrosa, že Jorge má už 1,5 sekundy náskok a nakonec že Jorge zajel traťový rekord. A já už jen viděla Jorgeho vítězství:o)
Tož mějte se fanfárové.
Tygřk:o)

Ray

9. dubna 2008 v 18:21 | Tygřík |  Filmy
Aneb jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Předem upozorňuji, že tenhle film nenadchne každého, pokud máte rádi oldies, tak by se Vám líbit mohl, ale nemůžu se nezmínit...
Ahojky!
Jsem tu se slibovanou recenzí na film. Dneska je to film Ray, životopisný film o legendě hudební scény - Rayi Charlesovi. Hlavní roli ztvárnil James Foxx. Za sebe musím říct, že se role zhostil na výbornou - díky dědovi jsem měla možnost vidět na videu hned několik vystoupení Raye Chalese a James Foxx ve filmu od zpěváka téměř nerozpoznatelný.
A o čem film je? Už jsem se zmínila, že jde o životopisný film - pojednává o životě hudebního génia, černošského zpěváka, který v dětsví oslepl, hrajícího na piano. Hlavní dějová linie startuje tím, jak se mladý, již slepý Ray vypraví ze své rodné hroudy "do světa", kde se slibně začne po klubech a pubech rozjíždět jeho kariéra. Hlavní dějovou linii provazují scény z Rayova dětství a dle mého jsou jedny z nejemotivnějších vůbec, také je tu geniální kamera a celá atmosféra filmu je velice silná. Teď se vrátím opět k hlavní dějové linii filmu - je zde zmapován Rayův soukromý život i jeho kariéra, osobně za nejsilnější pasáž filmu považuji tu část příběhu, kdy Ray odvyká závislosti na kokainu. To bylo velmi stručné shrnutí děje, teď se zmíním o těch pasážích, které jsou pro mě nezapomenutelné a naprosto jedinečné a velice náročné na spotřebu papírových kapesníčků:o) Jednoznačně u mě vedou již zmiňované záběry z dětsví, které prolínají děj filmu. Na youtube jsem některé ze scén našla, takže se potom můžete podívat:o) Nejsilnější je Rayova vzpomínka z dětsví na smrt jeho mladšího bratra George, následuje scéna, která mě pokaždé dojme k slzám - Rayova matka Aretha leží na rakvi malého George, pláče, Ray stojí za ní, také pláče a v celém kostelíku je asi stovka černochů, kteří zpívají nádherné gospely. Další z takových scén je ta, na které Rayovi matka sděluje, že bude slepý.
Tak teď dost keců a slibovaná videa:
To prvé je z nahrávacího studia, kdy Ray natáčí svůj první hit:

Další video je... a víte co? Podívejte se sami, to se slovy nedá popsat...


No, tak doufám, že jsem Vás totálně neznudila:o) Děkuju Vám za návštěvu a těším se na další.
Vaše Tygřík


Co mě zaujalo...

7. dubna 2008 v 18:24 | Tygřík
Ahoj!
Dnes mě ve zprávách zaujala informace o uhašení Olympijské pochodně během cesty Paříží. Chápu, že Čína chce světu ukázat, zač je toho loket a že patří mezi elitní státy světa. S čím ale nesouhlasím jsou megalomanské akce, které celé přípravy provází. Olympiádu pořádaly už desítky zemí, ale nepamatuji si, že by se kolem toho dělal takový humbuk jako teď.
Přemýšlím, jestli se nějak změní situace v Tibetu, kvůli kterému se nyní tak masivně demonstruje na všech místech, kam se Olympijský oheň dostane. Taky si nejsem úplně jistá, zda je správné řešit prostřednictvím sportu věci, kterými by se měly zabývat vlády jednotlivých států, mírové organizace a tak dále, které to de facto mají v popisu práce. Pokud vím, oheň doposud zhasl jen v případě technických obtíží a ne kvůli snahám demonstrantů. Takže si říkám, kam to s tím světem spěje... Bohužel se politikaření začne projevovat úplně všude, a to i na akci, která původně měla stmelit svět pomocí společného zájmu - sportu.
No nevím... Asi se tím nemá smysl trápit. Jen mě zaujalo to, že oheň zhasl. A myslím, že to není správně...
Tygřík

Tygřík plánuje

7. dubna 2008 v 18:03 | Tygřík |  Tygřík info
Ahojky!
Tak jsem zvažovala, čím se budu nadále zaobírat... A už to vím. Takže se tu teď dozvíte, na co se budete moct v následujících týdnech těšit. Stávající rubriky zůstanou, v plánu mám víc se věnovat filmům (konkrétně jeden bych velmi ráda stihla ještě tento týden), hudbě se budu věnovat, na Bářino přání přestanu zanedbávat taky Zeměplochu, rozhodně se můžete těšit na dalšího Garfielda a do konce sezony taky budu pravidelně komentovat závody Moto GP a F1. Co se týče rubrik Irsko a Austrálie, tak až mi bude navrácen slovník, budou články i v těchto rubrikách. A plánuju založení rubriky nové. Její téma si nechám pro sebe. Schválně jestli ji zaznamenáte. No a do budoucna Vás čeká také cestopis - a sice deníček z cesty do Francie. Tak doufám, že mi zůstanete nakolněni, že mě budete pravidelně navštěvovat a komentovat... No vždyť to znáte...
Vaše Tygřík

Pondělí zítra zaútočí...

6. dubna 2008 v 21:43 | Tygřík |  Garfield
Aneb pravidelná dávka Garfielda je tady.
A tentokrát tradičně o pondělí. Tak GLHF (je to správně, kluci?) :)
Tygřík

O šílenosti dabingu

5. dubna 2008 v 21:21 | Tygřík |  Filmy
Ahojky
Právě koukám na Lovce pokladů... nedávno jsem byla v kině na druhém dílu a teď si osvěžuju díl prvý. A tiše šílím. Oba filmy jsem viděla v angličtině, a tak teď trpím při českém dabingu, kdy už samotný hlas herečky je sám o sobě šílený, nemluvě o odlišnosti řečených vět. Takže pokud mám být upřímná jsem zhnusena a mám o důvod víc nedívat se na televizi. Nic ve zlém...
A jak se máte Vy? Napište mi, a pokud máte nějaké přání ohledně toho, co mám zase publikovat, tak mi taky dejte vědět...
Have a nice weekend
Tygřík

Staré jídlo

1. dubna 2008 v 19:10 | Tygřík |  Garfield
Ha!
Zlikvidovala jsem dneska mandarinku! (Ti, kteří ví o co jde se asi smějí, ostatním vysvětlovat nebudu, nechci aby to vypadalo, že naši skříňku nesdílí pejsek a kočička, ale dvě prasata chlupatá). Při této příležitosti přináším stripy na téma Garfield a starě jídlo. Ano, je to s podivem, ale i takové věci se u Garfielda a Jona doma dají najít!
Tak jo, mějte se fanfárově.
Tygřík
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon