Červen 2008

A zase mizim

28. června 2008 v 21:10 | Tygřík |  Tygřík info
Ale ne na dlouho a ani ne moc daleko
Navíc práce blogu nebude nijak narušena, jen trochu omezena, ale to se děje... Navíc budu celkem pravidelně doma, takže články budou, to se nebojte. Jinak pokud Vás zajímá obsahová stránka, tak se můžete těšit především na Garfielda. Mám tu dvě pokračování dovolenkových stripů a pak taky... A víte co? Nechte se překvapit.
Tak liďové, ne, že se na mě vykváknete! Já se těším, až pokoříme společnými silami čtyřtisícou návštěvu ještě než tento blog oslaví svoje prvé narozeniny. A pevně tomu věřím.
Takže si užijte prázdniny a nezlobte.
P.S. Dneska se jely závody v Assenu, ale ještě jsem neviděla ani ň, budu se koukat zítra. Ale určitě dodatečně během příštího týdne článek dodám. Teď si jedu klidnit nervy z města pryč.

Champs Elysées

27. června 2008 v 17:36 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Very special donation from Tygřík to Honzík (Honzi díky, však ty víš...)
Tak nám skončil další školní rok... Čím mě obohatil? Spoustou důležitých poznatků o lidech kolem mně (občas to byla nemilá zjištění, ale naštěstí bylo více pozitivních věcí), začala jsem hrát badminton, zúčastnila se FVTP a nad všechna očekávání se mi splnil sen vidět Paříž. Dle nadpisu je asi jasné, že to je hlavní podstata článku. Pokud se vrátím k tomu, co mi tento školní rok dal, tak je to i to, že jsem se začla učit francouzsky. A teď proč Champs Elysées. S věnováním pro moje spolužáky jedno malé video

Vybírala jsem to podle toho, že je tu i text, jinak o Champs Elysées toho YouTube naplive hodně. A závěrem pár fotek ode mně
A pokud toužíte o nějakém tom průvodním slovu k této ulici, tak vězte, že je to třída dlouhá 5-6 km, vede od galerie Louvre až k Vítěznému oblouku. De facto tedy spojuje Malý Vítězný oblouk před Louvrem a Vítězný oblouk. Tato pomyslná přímka pokračuje až do La Defanse a údajně spojuje starou a novou Paříž. Věřte mi, že to skutečně má svoje kouzlo, když se od Louvru koukáte a vidíte až do La Defanse
A co na Champs Elysées najdete? Spoustu restaurací, kde by Vám výplata stačila na zaplacení večeře jen tak tak, butiky módních značek známých po celém světě, autosalony jak domácích značek (Renault, Citroën, atd), ale i Ferrari (k mojí nevýslovné radosti...)
Tygřík

Garfield a dovolená

27. června 2008 v 14:28 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Je léto, čas dovolených... A i Jon s Garfieldem si dopřejí dovolenou. Mám tři série stripů o jejich dovolené, které na sebe navazují, tekže v dohledné době se dočkáte i dvou pokračování tohoto článku. A teď už dost žvanění a jdeme na stripy:
Garfield se staví velmi odměřeně i k tomuto tématu:
Ale nakonec se nechá ukecat...
I když dovolená s Jonem...
A teď k létání...
Ale návrat domů je vždycky nej!
Tak si užijte dovolenou a nepropásněte další sadu stripů
Tygřík

Ať žije chemie!

26. června 2008 v 20:31 | Tygřík |  Garfield
From Tygřík to BaMa and to Honzík.
Ptáte se jak to souvisí s Garfieldem? Jednoduše - mám takový sympatický strip...
Tak já myslím, že tohle je naprosto korektní..
Tygřík

Prázdniny jsou za rohem

25. června 2008 v 19:40 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Tak už se to blíží, což? Prázdniny za rohem, tak to už aby byl pátek, že? Tak pro Vás mám takovej fajn wall s Garfieldem, tak trochu k tématu..
Tak se mi svěřte, co plánujete na nadcházející dva měsíce, těším se na Vaše příspěvky. Tak ne, že se na mě vykašlete!!!
Tak ať Vám to do pátka uteče co nejrychlejc, pěkný výzo přeju a koukejte mi napsat!
Tygřííííííík

Špinavá práce - Christopher Moore

24. června 2008 v 18:09 | Tygřík |  Knížky
From Tygřík to Nufyyyk
Ahojky!
Je na čase představit mého nového oblíbeného autora v žánru uhozené fantasy. Tento autor se zapsal do myslí fandů fantasy velúspěšným románem Nejhloupější anděl, jeho jméno je Christopher Moore. Já ale Nejhloupějšího anděla nechám teď stranou a posvítím si na jeho další dílko s názvem Špinavá práce.
A o co jde? Charlie Asher je hlavní postava celé knížky. Je to tzv. beta samec (chlapík, který je věrný a hodný a je vždycky po ruce, když holku odkopne hezčí svalnatější a nagelovanější alfa samec). Charlie se musí vyrovnat se smrtí milované ženy Rachel a taky s tím, že těsně než zemřela, porodila mu krásnou malou dcerušku, Sophii. Za pomoci své sestry Jane a dvou sousedek Sophii vychovává a nadále pracuje ve svém vetešnictví. Říkáte si - a co dál? Charlie se krom smrti své manželky musí taky vyrovnat s tím, že je něco jako Smrť a že de facto zprostředkovává smrt lidí. Dále se také musí smířit s tím, že jeho dcerka dokáže kohokoliv zabít slovem "koťátko", že se po něm vrhají tzv. kanálové harpyje (stvoření z Podsvětí, komunikující s Charliem pomocí ústí městské kanalizace) a také s tím, že se jednoho dne zničehonic objeví dva obrovští psi, kteří se nehnou od jeho dcerky na krok a žerou vše, co se jim připlete pod čumák (když po tom mohou krkat barevné bubliny a nebo proud ohně, tím lépe). Co dodat? No, asi jen to, že při čtení téhle knížky se nudit rozhodně nebudete. Ale opět říkám - ne každému tahle knížka sedne. Humor zde je občas černý, občas morbidní a občas pěkně perverzní.
Tygřík
P.S. Bez Antika to tu není ono;D;D;D

Garfield a dieta

23. června 2008 v 20:47 | Tygřík |  Garfield
Nastalo nám léto a také plavková sezona. (Což je ostatně důvod, proč jsem si nevzala plavky na školní výlet) Pro ty, kteří stejně jako já, do plavek nevlezou, neb jejich sebeúcta by se potom mohla odtěhovat někam do Austrálie a navíc nechtějí, aby na ně někdo volal po vlezení do vody Greenpeace s tím, že na Seči uvízla velryba, mám tu sérii o tom, jak dietě vzdoruje Garfield. Jdu vzdorovat s ním, na hubnutí do plavek je totiž pozdě..
Tak nejdřív o tom, jak Garfieldovi dieta začíná:
No, takže asi tak nějak:
Horší je, když skutečně přijde krize...:
To se potom na dietu vykašle:
Ale i když Jon vyvádí, Garfield si umí poradit:
No, takže to je dietní série. Já, se svojí dokonalou garfieldovskou postavou, se holt smířím s tím, že plavky nejsou ideální úbor pro mě
Tygřík

Další wallpaper s Garfieldem

22. června 2008 v 20:21 | Tygřík |  Garfield
Seroucnost mého počítače stále trvá, asi jsem mezi jedničkami a nulami brána jako veřejný nepřítel číslo jedna Ale Garfield má opět řešení, takže nevím, jestli říkat, že se můžete těšit na další článek, pokud Garfielda poslechnu
Zdarec, mějte se tu bombasticky.
Tygřík

Donington Park 2008

22. června 2008 v 19:36 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Ahojky!
Teď jsem zanedbala 6. a 7. závod sezóny, takže než se zmíním o tom osmém, dám sem alespoň výsledky těch předchozích dvou závodů.
VC Itálie (Mugello) : Do 125 ccm: 1. Corsi (Aprilia) 2. Talmacsi (Aprilia) 3. Espargaro (Derbi) 4. Di Meglio (Derbi) 6. Gadea (Aprilia)
Do 250 ccm: 1. Simoncelli (Gilera) 2. Debon (Aprilia) 3. Lüthi (Aprilia) 4. Kallio (TCM) 7. Abrahám (Aprilia) Pešek (Aprilia) nedokončil.
Moto GP: 1. Rossi (Yamaha) 2. Stoner (Ducati) 3. Pedrosa (Honda)
VC Katalánska (Barcelona) : Do 125 ccm: 1. Di Meglio (Derbi) 2. Espargaro (Derbi) 3. Talmacsi (Aprilia) Průběžné pořadí: 1. Di Meglio (112) 2. Corsi (98) 3. Bradl (77)
Do 250 ccm: 1. Simoncelli (Gilera) 2. Bautista (Aprilia) 3. Brabera (Aprilia) 5. Lüthi (Aprilia) Abrahám a Pešek (Aprilia) závod nedokončili. Průběžné pořadí: 1. Kallio (106) 2. Simoncelli (103) 3. Passini (98) 15. Abrahám (21) 16. Pešek (18)
Moto GP: 1. Pedrosa (Honda) 2. Rossi (Yamaha) 3. Stoner (Ducati) Průběžné pořadí: 1. Rossi (142) 2. Pedrosa (135) 3. Lorenzo (94)
A teď už o dnešním závodě - o VC Velké Británie.
Do 125 ccm: Tato kubatura je v letošním roce vůbec nejzajímavější, dle mého názoru. Můj hlavní favorit Mika di Meglio všem ukázal zač je toho loket a ze středu startovního pole se dotáhl až na medailovou pozici. Škoda jen, že se další můj faovrit Sergio Gadea neudržel na prvé pozici, kterou si skvělým startem vydobyl. Velmi škodolibě jsem přála pád Talmacsimu, pořád mu nemůžu odpustit loňskou sezonu A jaké tedy bylo pořadí? : 1. Redding (Aprilia) 2. Di Meglio (Derbi) 3. Marquez (KTM) 4. Gadea (Aprilia) Průběžné pořadí: 1. Di Meglio (132) 2. Corsi (109) 3. Bradl (77)
Do 250 ccm: Již tradičně se vedení ujal Simoncelli a s ním Bautista, takže já jsme čekala, kdy se hoši opět sestřelí. Ve středu pole mezitím bojovali oba čeští jezdci o dvanáctou pozici a opět ze středu pole (jako Di Meglio) se na špici propracovával vedoucí muž pořadí Fin Mika Kallio. Já se přiznám, že jsem nevěřila tomu, že se Kallio dostane až k vedoucím jezdcům, ale k mojí velké radosti se na ně dotáhl a v posledním kole si vyčíhl tu sprácnou chvíli, kdy se Simocelli pokoušel vyvézt v zatáčce Bautistu, zvolil jinou stopu a oba jezdce předjel a ujel jim, takže se ze 14. pozice na startovním roštu postavil na nejvyšší post na stupních vítězů a pojistil si tedy vedení v celkovém bodování. Pořadí: 1. Kallio (KTM) 2. Simoncelli (Gilera) 3. Bautista (Aprilia) 5. Lüthi (Aprilia) 12. Abrahám (Aprilia) 13. Pešek (Aprilia)
Moto GP: A zde opět naprostá spokojenost se závodem, neb můj hrdina Jorge Lorenzo odstartoval ze 17. pozice a během závodu se naprosto skvěle proháčkoval celým polem až na šestou pozici, což je obdivuhodný výkon po tom, čím si prošel (zlomené kotníky, otřes mozku, fraktura prstu a zápěstí) Pořadí: 1. Stoner (Ducati) 2. Rossi (Yamaha) 3. Pedrosa (Honda) 6. Lorenzo (Yamaha) Průběžné pořadí: 1. Rossi (162) 2. Pedrosa (151) 3. Stoner (117) 4. Lorenzo (104)
Takže to je zcela vyčerpávající shrnutí moto událostí posledních několika týdnů (a nezapomeňte, že další závod se jede už příští sobotu!!)
Tygřík
P.S. Za případné překlepy se omlouvám.

Grafield - plakát pro dnešní den

21. června 2008 v 21:31 | Tygřík |  Garfield
Vzhledem k tomu, jak jsem se dneska rozzuřila na blog.cz, hledala jsem uklidnění v Garfiedovi (čokoládu mi totiž někdo sežral) a vzpomněla jsem si na plakáty s tématem počítač. Tak tu je wallpaper, až Vás u počítače taky něco rozhodí...
Tak se mějte pěkně.
Tygřík

Francie, den druhý 1.

21. června 2008 v 20:37 | Tygřík |  Tygřík na cestách
Ahojky!
Jsem tu s pokračováním vyprávění o naší cestě do Francie. Předchozí články si můžete přečíst tady a pokračování tady.
Dne druhého jsme se po probuzení s Bárou a Verčou dívaly na Žůžového pantera a skvěle se při tom bavily, potom jsme šly na snídani a poprvé zakusily čerstvé bagety (s notnou vrstvou Nutelly...) a s dávkou kafe. Po snídani nás čekala cesta do Městečka věd a průmyslu, přičemž jsme se pokochali pařížskou dopravní zácpou (o tom více ve dni třetím).
V centru věd a průmyslu (něco jako IQ park, ale asi tak desetkrát větší) jsme s Bárou okamžitě zamířily do pavilonu od Ciroënu (hádejte proč), strávily zde opravdu hodně času a nafotily asi milion fotek. Bára hodně ztygříkovatěla, jak jsem si všimla, takže projevovala enormní nadšení nad auty, které jsem doposud vykazovala jen já. Asi jsem nebezpečně nakažlivá.
Pak mě ale za trast zatáhla do pavilonu matematiky a tak, takže jsme si byly kvit. Bohužel jsme si stačily projít jen pár pavilonů, nestihly jsme ani náhodou úplně všechno, ale musím říct, že se nám tam moc líbilo. Potom jsme se přesouvali na oběd, opět do Flunche, ale o tom, zase příště. Jen pro zajímavost - tento článek píšu napotřetí a docela mi to už leze krkem. Jsem pekelně naštvaná a bohužel si to vybíjím na lidech, které mám bezmezně ráda a je mi to moc líto. Jestli Vás zajímá, co bude dál, tak se můžete těšit na povídání o Montmartru, Sacre Coeur a pár historek z natáčení (třeba o francouzském víně, viď Davide?).
Tož toť vše. Dnes jsem tímto krátkým článkem zabila alespoň dvě hodiny.
Tygřík

Digitální pevnost - Dan Brown

20. června 2008 v 21:13 | Tygřík |  Knížky
Ahojky!
Během dovolené jsem zchroustla další dílo od Dana Browna. Nedávno jsem dočetla Anděly a démony, takže jsem jen trošku byla zklamaná tím, že Dan Brown při psaní svých knížek používá vždycky hodně podobný scénář, takže jsem už v půlce knížky věděla, kdo je ten zlej a tušila jsem jak knížka dopadne.
A co tedy go? Susan je velice inteligentní mladá dáma, jejím zaměstnáním je dešifrování šifer a to s pomocí nejlepšího počítače k tomuto určenému na celém světě - TRANSLTRU. Má také přítele, lingvistu a nadšence pro jazyky, Davida, který vyučuje na univerzitě a je se Susan zasnoubený. Jenže jednoho dne přijde šifra, která je nerozluštitelná. David je odeslán do Španělska za prstenem, který může šifru dešifrovat zatímco Susan řeší záhadu na svém pracovišti. Kdo stojí za geniálním algoritmem, který je díky mutačním řetěcům TRANSLTREM nerozluštitelný?
Pointu knížky samozřejmě neprozradím, pokud Vás to zaujalo, doporučuju přečíst. Podle mého nejlepší knížka Dana Browna (Šifru jsem z principu nečetla), na stupnici 1-10 bych hodnotila 8 (trochu mě zklamalo to, že jsem tušila tak brzy rozuzlení, ale to je asi můj problém, ne autorův). Ale i tak to bylo velice příjemné počteníčko.

Tygřík

Pizza

20. června 2008 v 17:41 | Tygřík |  Garfield
From Tygřík to Antik
Ahojky!
Dneska se chystám s kamarádem na pizzu a pro Vás ostatní tu mám aspoň malou ochutnávku v podobě stripů o Garfieldovi a jeho vztahu k pizze (a ten je opravdu vřelý!)
Pro pizzu udělá Garfield opravdu všechno:
Ale občas mu na to Jon přijde:
Ale ve většině případů pizze fandí stejně jako Garfield:
Tygřík

Burza učebnic

20. června 2008 v 13:45 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
From Tygřík to Ivčík
Ahojky! Dneska u nás na škole proběhla burza učebnic - a díky Ivčíkovi se i tak nevinná akce stala zážitkem Z jakéhosi pro mě nepochopitelného důvodu se pokoušela střelit někomu dvě učebnice na biologii, které stejně nikdo nikdy na nic nebude potřebovat a během pár minut "ulovila" jednoho kupujícího pro jednu učebnici. Ale co s tou druhou??? No, protáhla mě davem lidí až k budoucím prvákům našeho ústavu. Tam si jako "oběť" vyhlédla sympaťáka s modrejma očima a tmavými vlasy a jako správná obchodnice ho začla přesvědčovat o kvalitách učebnice. (Tak ono šlo spíš o zkoumání kvalit prodejce a kupujícího, ale pššššššššt). Nicméně onen sympaťák souhlasil a prohlásil, že si tu učebnici koupí. Nastal problém číslo dvě - hoch měl pouze dvoutisícovku a Iva měla pětistovku (z toho jedna stovka v té pětistovce byla moje, ale já bych to už víc nekomplikovala, ano?). Tak tedy s námi zamířil do bufetu s tím, že si rozmění. Chudák paní z bufáče nás musela poslat do pryč, protože na dva tisíce drobné opravdu neměla, ale alespoň mu tu dvoutisícovku vyměnila za dvě tísícovky Pak jsme se teda rozhodli zkusit ještě papírák, takže nás sympaťák požádal o doprovod a začal vyjednávat tam. Nezlobte se na mě, ale tam jsem totálně ztratila pojem o tom, jak s těmi penězi šachovali, nicméně to byl taky problém rozměnit, tak tam ten kluk začal nakupovat propisky, fixky a tak dále... No, korunu tomu nasadila ovšem Ivčina mamka, která mezitím přišla do papíráku koupit nějakou tašku a chtěla platit dvoutisícovkou Paní prodavačka nebyla daleko od slz a my slzeli smíchy. Nakonec jsme vychechtaní vycouvali z papíráku, Iva učebnici prodala za padesát korun českých, kluk si rozměnil dva tisíce a ujistil se o tom, že náš ústav lidi o inteligenci okrádá, paní prodavačka má opět doma o čem vyprávět a Iva má doma ještě co vysvětlovat mamince
Tygřík

ČiliChili na červen

19. června 2008 v 21:55 | Tygřík |  Vodafone
Ahojky!
Málem bych zapomněla na Čili tohoto měsíce. A to by byla škoda, protože tentokrát je hodně vydařený... Tématem je český kýč a kýč ve světě, takže pokud jde o mně, já jsem se královksy bavila. Takže být Vámi padím do Vodafonu pro časák a nebo aspoň mrknu na web na elektronickou podobu časopisu. Jinak je hodně zajímavý i rozhovor a designová vsuvka. Vážně moc fajn číslo...
Tygřík

Všechno nejlepší

19. června 2008 v 21:13 | Tygřík |  Garfield
A komu? No Garfieldovi! Tento chlupáč nesnáší pondělky, rozinky, Nermala a tak dále už třicet let!!! Takže to si zaslouží velkou gratulaci, nemyslíte?
Tak všechno nej, Garfielde!!!
Tygřík

Tak mě máte zpátky!

18. června 2008 v 21:58 | Tygřík |  Tygřík info
To máte radost, co?
Můžete se těšit na nové články, mám hlavu plnou nápadů (s jedním si tedy budu muset počkat na Amélii /neřešte, Martin ví, to stačí/), ale to není akutní. Jinak na Vás mám dotaz, a sice, co Vás zajímá víc, tak to potom odhlasujte v anketě na konci článku. (To je stejnak na nic, protože jsem přeci kočka a je všeobecně známo, že ty si stejně dělaj co chtěj, viz Grafield). Tak doufám, že mě za nové články odměníte svou návštěvností a komentářema a tak, to Vám říkat nemusím, Vy jste totiž skvělí čtenáři mojeho blogu

Tak se opět loučím

6. června 2008 v 20:27 | Tygřík |  Tygřík info
Ahojky!
Tak se s Vámi opět loučím, tentokrát na necelé dva týdny, bohužel jsem natolik v časovém presu, že nestíhám dávku článků, ale na konci června Vám to vynahradím. Bohužel si budete muset počkat i na cestopis z Francie, aneb opravdu vůbec nestíhám.
Ale nebojte, já nezapomenu Až se vrátím, tak se s vervou pustím do dalších úprav na blogu, tak mi to teď odpusťte, mějte se mnou trpělivost a těším se na Vaši návštěvu. Snad Vás menší odmlka příliš neodradí a já se budu moct těšit na bohatou odměnu v podobě vysoké návštevnosti a kladných reakcí pod články.
Tak ještě jednou prosím o pochopení a mějte se tu moc pěkně.
Tygřík

Francie, den první 2.

4. června 2008 v 20:23 | Tygřík |  Tygřík na cestách
Ahojky!
Tak jsem tu s pokračováním o naší cestě do Francie. Dnes dokončím vyprávění o našem prvním dnu v městě nad Seinou, takže se pojďte pustit do čtení:
Po čokoládě v kavárně v Les Halles jsme pokračovali dál v naší prohlídce města. Po Rue de Rivoli jsme došli až k pařížské Hotel de ville, pro nefrankofonní - radnici. Pokud si dobře vzpomínám, tak tam začínalo pomalu ale jistě pršet, tak jsme šli dál, přešli jsme Seinu a blížili se ke katedrále Notre Dame.
Tady už docela lilo, tak jsem fotila přibližně tak, že Bára nad mojí hlavou držela deštník, abych mohla fotit a nenapršelo mi do objektivu. Vevnitř chrámu jsem si zapálila taky svíčku (už jen kvůli Amélii, kdo ví ten ví), celkově to bylo velmi fajn. A jediný Quasimodo široko daleko jsem byla jenom já
Před katedrálou jsem se od Báry nechala zvěčnit, abych měla nějaký důkaz, že jsem tam fakt byla Sice vypadám trochu unaveně, ale to je tím, že mi tam začaly nehorázně slzet oči, a pak taky kdo by nebyl unaven po noci v autobuse a proběhnutí celého Louvru...?
A dálej jsme ne všichni (hlavně gympláci) šli ještě navštívit Pantheon, kde se od stropu na špagátu dlouhém 67 metrů houpe 22 kg těžká koule díky pohybu Země. A v podzemních kryptách odpočívají světoznámí umělci jako např. E. Zola. Tam už tedy lilo nehorázně, takže jsem měla pěkně načvachtáno v botech a asi jsem nebyla jediná (i když teda v La Rochelle mělo potom pár lidí načvachtáno víc. A taky osoleno, viď, Dawe?). Urychleně jsme se tedy vrátili zpět k Notre Dame, okdud nás autobus odvezl po Champs-Elysées a okolo Vítězného oblouku do La Defanse, kam jsme šli na večeři. La Defanse mě totálně nadchlo. Fakt perfektní. Tam jsme tedy šli na večeři, jak jsem už psala, měli jsme pizzu. A hlavně jsme měli senzační výhled na La Defanse.
No a potom jsme se už jen přemístili do St. Denis do hotelu Formule 1 a všichni jsme pokojně usnuli, páč jsme toho měli plný kecky.
Tygřík

Francie, den první 1.

3. června 2008 v 17:22 | Tygřík |  Tygřík na cestách
Ahojky!
Tak konečně jsem přesvědčila sebe sama a vrhla se na třídění fotek ze zájezdu. Začnu prvním dnem, který pravděpodobně rozdělím na dvě nebo více částí, protože dojmů bylo skutečně mraky a znáte mě, že jo...
V neděli 25.5. jsme se vydali z Pardubic směrem Rozvadov a potom přes Německo do Francie. Chvilku po páté hodině raní jsme zastavili na benzínce před Paříží, cca 5 km od ní. Tam jsme měli necelou hodinu na probuzení se, zhygienizování se a tak dále.
Pak jsme opět naskákali do autobusu a vydali se směrem Paříž. Tam nás autobus vyplivl před Louvrem a jel 9 hodin stát, aby dostál předpisům. A my valili oči na Eiffelovku, Vítězný oblouk a ťapali k Louvru. Konečně Paříž! Všichni jsme fotili jak o život až jsme se profotili před Louvre. Tam jsme měli hodinu času, než Louvre otevře, kterou jsme zabili nákupem přívěšků ve tvrau Eiffelovky, leporel a pohledů od přátelského černocha, který na náš mluvil česky. Inu obchod je obchod...
V devět jsme vešli do Louvru. Tam jsme posléze dostali rozchod, kde jsme já, Bára a Káťa Chybová zjistily, že Louvre si člověk prohlédne nejlíp, když se tam ztratí (což se nám povedlo na výbornou). V klidu jsme se procházely mezi stovkami obrazů a soch, nevynechaly jsme ani Monu Lisu, když tu Káťa v plánku ukazovala na expozici korunovačních klenotů. Tu jsme bez problémů našly - a teď co dál? Zbývala nám asi hodina času, tak Bára navrhla, že se půjdeme podívat na Egypt. Na sarkofágy, masky faraónů... ale ouha. Expozice byla téměř v celém jednom patře. V labyrintu sálů jsme nakonec zabloudily a neustále ce točily v jednom kole. Nakonec jsme se tedy chytly nápisů označujících východ a podle nich jsme ten Louvre proběhly, ale chvilku nám tedy bylo pěkně horko... Nicméně mě potěšilo, že aj v Louvru má můj blog reklamu:
No a když jsme tedy našly cestu ven, společně s ostatními jsme vyrazili na oběd do Les Halles, do restaurace Flunch. Šli jsme po Rue de Rivoli (spolužáci si jistě vzpomenou na jednu inteligentní básničku z fonetiky...), až do jž zmíněného Les Halles. Tam jsme po obědě dostali volno pro nákup suvenýrů, čehož jsme s Bárou zneužily, nakoupily toho fůru a po dobře odvedené práci jsme odpočívaly na schodech a pozorovaly cvrkot kolem nás. A potom jsme si ještě daly výtečnou čokoládu v jedné z desítek kaváren kolem:
Toť pro dnešek vše. Zítra Vás čeká pokračování. Včetně odkazu na další fotky z prvního dne.
Tygřík
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon