Srpen 2008

Juchúúúúúúúúúúúúú

31. srpna 2008 v 20:37 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Ne, nebojte, nehráblo mi.
Sice zejtra začíná škola, sice to se mnou poslední tejden co se nálady tejče bylo na prd, sice mě něco trápí, ale víte co jsem zjistila? Že jsou lidé, pro který stojí za to žít a mít dobrou náladu.
Sečteno a podtrženo. Dnes mi stačilo 5 minut komunikace se dvěma osůbkami, aby se mi po tváři rozlil úsměv od ucha k uchu. Tak to je slušnej výkon, ne?
A protože mám tento nával optimismu, tak Vám sesmolím ještě nějakej pěknej článeček na zítra.
Tak se mějte fanfárově (čus, čípek a čibule /neřešte, to nemá smysl/)
Tygřík

Tak tedy rubrika

31. srpna 2008 v 12:03 | Tygřík |  Tábory
Hop a je tu lidoop. Ne, lidoop ne, Tygřík tu je. A mám tu novou rubriku. Asi jste postřehli, že nese název "tábory" a tak asi tušíte.
Hodlám se tu zaobírat hrami, které jsem za těch šest let na táborech zakusila s tím, že Vám předhodím suchý text o průběhu hry, který bude proložen kurzívou s mým komentářem a dojmy. Pokud je to možné, budu uvádět i zdroj hry, neboť nejsem svině a vím, že internet se tu neobjevil sám od sebe a co nesnáším jsou bloggeři psoucí stylem Ctrl+C a Ctrl+V, aniž by se obtěžovali alespoň uvést zdroj, odkud to čmajzli. Proto budu nesmírně vděčná, když Váš přístup bude stejný jako můj a pokud pocítíte neodbytnou touhu kopírovat, uvěďte zdroj a nebo mi o tom aspoň napište. Však on Vám čudl z klávesnice nevypadne.
Tak se můžete těšit na nové zkazky.
Mějte se fanfárově.
Tygřík

Trocha suchých informací

30. srpna 2008 v 21:50 | Tygřík |  Tygřík info
Ahojda!
Tak jsem nějak dospěla k tomu, že by to chtělo novou rubriku. Teď ji ještě nevidíte, ale brzo se Vám ukáže. Budu psát, dokud jsem dojmůplná i když to bude neduchaplné. Tak to je asi všechno, co Vám dneska chci sdělit. Tak se mějte, užívejte víkendu a zejtra na Vás třeb aněco vychrlim.
Mám Vás ráda.
Tygřík

No tak mě tu zase máte

29. srpna 2008 v 19:32 | Tygřík |  Tygřík info
Já vím, bohužel. Už jsem zase zpátky. No co se dá dělat...
Ale musím Vás pochválit, výpis z TopListu je celkem uspokojující. Co je ale smutná zpráva (teda jak pro koho), tak to je fakt, že mi blog za těch čtrnáct dní ani trošku nechyběl. Asi se mi trošku přeorganizovaly PRIORITY (omlouvám se).
A víte co? Já nechám těch svejch keců než vypustím nějakou informaci, kterou nechci. Takže se mějte, já se třeba zase ozvu.
Omlouvám se, ale mám fakt divnou náladu.
Tygřík

Francie - shrnutí

25. srpna 2008 v 19:01 | Tygřík |  Tygřík na cestách
Tak a jsem tu s posledním shrnutím naší výpravy do země galského kohouta. O našem cestování si můžete přečíst v rubrice Tygřík na cestách. A co chci rekapitulovat? No tak nějak vůbec
Moje přátelství se s Bárou se prohloubilo (i když je Bára netopýr), díky společnému zážitku. Neodvratně jsem se zamilovala do Francie a především do Paříže. A taky jsem zjistila, že francouzština ve škole není zas až tak zbytečná.
Během pobytu a hlavně během cesty jsme snědly: asi kilo gumových bombonů, škvarkové placky (po týdnu je z nich skvělý házecí předmět, pokud to hodíte šikovně, je to praktická zbraň, a pak se stanete oblíbenci všech fóglů), čokoládu a Bára lovečák a sýr s myškou
Přečetly jsme všechno, co se číst dalo a potom dokonce i to, co se číst nedalo (tím narážím na jakýs prostoduchý román pro dívky, který jsme si vypůjčily, hrozná snůška blábolů).
Nafotily jsme dohromady asi 2-3 giga fotek (jako to třídění potom bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli) a celkově jsme nabíjeli baterky vlastně pořád.
No a důležitým společníkem na naší cestě byla i hudba. Konkrétně hudebním zážitkem dne druhého se stal hit Vinárna u Valdštejna (a s událostmi tohoto dne to vůůůbec žádnou souvislost nemá).
Náš playlist: Chinaski - Vinárna u Valdštejna, Hy pogodi; Chubby Checker - Let's Twist Again; INXS - Beautiful Girl; The Midnight Oil - Beds Are Burning; Alizée - Moi... Lolita, J'en ai marre; BSP - Země vzdálená; Lighthouse Family - Free. No a tak vůbec. Byl to bombovej týden.
Tak se mějte.
Tygřík

Garfieldovy dějiny psů

24. srpna 2008 v 19:32 | Tygřík |  Garfield
A aby to psům nebylo líto, tak po včerejší sérii na téma kočičích dějin, mám tu dějiny psí. Tak směle kupředu...
Takže něco o vývoji psů:
A ještě jeden strip:
Teď něco o jejich využití:
Další vývoj:
A toto je asi bez komentáře

Tygřík

Garfieldovy dějiny koček

23. srpna 2008 v 19:21 | Tygřík |  Garfield
Ahojky!
Dnes jsem tu s historií podle Garfielda. Pro mě osobně to je jedna z nejlepší ch sérií, mám ji fakt ráda. Tak snad se Vám bude líbit také
Tak nejprve začneme evolucí:
Kočky poté byly hojně domestikovány:
Ale ne vždy to kočky měly jdnoduché:
A diskriminace se jim také nevyhnula:
A přitom stály u zrodu mnoha velkých objevů:
A tomuhle dokonce i věřím:
Tak jsem Vás snad o něco obohatila. Třeba budete při hodinách dějepisu za hvězdy.
Tygřík

Francie, poslední den

21. srpna 2008 v 20:12 | Tygřík |  Tygřík na cestách
Tak teď už to opravdu bude krátké. O předchozích dnech se dočtete tady. A co že to bude krátké? Tak navštívili jsme "pouze" Futuroscope a pak jsem taky měla trochu jiné zážitky.
A co je to ten Futuroscope? Areál s kupou různě pazřivých budov a v každé je jiná projekce, většinou na principu IMAX. A tak jsme viděli La Vien (součástí byla honička ve formulích, skok z jedoucího vlaku a nebo na nás prostě jen kejchnul takovej skřítek, fakt to byla sranda), Vesmír, nějaký poučný dokument o Nilu (ten viděla Bára, já s prominutím usnula), objevili jsme Atlantidu a nebo tancovali s roboty. Barušce je určitě blbě ještě teď a celé to bylo úplně super.
Po celém dni ve Futuroscopu jsme zaběhli nakoupit do blízkého supermarketu vína, sýry a tak podobně. Já kupovala víno, čokolády a noviny účtenku mám ještě pořád v peněžence. A pak už byl večer a čekala nás cesta domů. Moc prima ta cesta domů byla
No, víc už k tomu nemám co říct. Tak se mějte.
Tygřík

U2 Go Home

20. srpna 2008 v 22:56 | Tygřík |  Hudba
Nevím, no.
Nedávno jsem si musela hudebně užít a pustit si koncert U2 z 1.9.2001 v Irsku. A fakt jsem si to užila. Tím, že jsem je teď dlouho neposlouchala, byly to zvuky lahodící mému uchu. Takže se taky těším na podzimní U2 3D Ale tím Vás nebudu zdržovat. Jsem fanoušek a když se rozkecám, tak je to se mnou k nevydržení. A abyste mohli sami posoudit, zda jsem cvok či ne, tu je náhodný výběr pár videí z tohoto koncertu. Ale jak říkám - je to spíš jen konstatování. O U2 se toho dá napsat mnohem víc (a mám to v plánu).
Staring At The Sun

One


Where The Streets Have No Name


Wake Up Dead Man


No, to by už stačilo. Asi jsem tím nic říct nechtěla. Jen mě to tak napadlo.
Tygřík


Barbar Cohen

19. srpna 2008 v 19:45 | Tygřík a Bama |  Úžasná Zeměplocha
A jsme tu opět se Zeměplochou
Barbar Cohen je legendární hrdina. Je mu plus mínus 90 let, což dokazuje jeho sklony k neumírání. Celý život se věnoval jenom bojování a loupení a rozhodně to nehodlá ve stáří měnit. Sežene hrstku sobě podobných, nazve je Stříbrnou hordou a vydá se s nimi dobít Achátovou říši. V knize Poslední hrdina se rozhodl vrátit oheň bohům.

Garfield a koupání 2

17. srpna 2008 v 20:12 | Tygřík |  Garfield
Tak jsem tu s pokračováním koupací série. Pokud Vám unikla ta předchozí, najdete ji tady.
No, tak jdeme na to, nebudu Vás zdržovat nudnými kecy.
Tak tedy koupaní je předmětem dlouhých diskuzí
A Garfield se mu snaží vyhnout jako čert kříži. Ale neváhá do vody namočit Odieho:
Ale nechá se ukecat před vástavou koček:
A pak si začne koupel užívat:
A protože je kočka, je nevyzpytatelný:
A na závěr poetičtější zakončení:
Tak vaně zdar.
Mejte se!
Tygřík

Velká cena v Brně

16. srpna 2008 v 19:57 | Tygřík |  Formule 1 a Moto GP
Už je tomu tak. Zas se jede Brno a já ho zas neuvidím. Touto dobou jsem totiž už na Bradle, coby praktikantka (neboli asistentka režie, naším tématem je Hollywood) a učastním se "tiskové konference"
Tak zítra nezapomeňte na to, že se máte jít kouknout a fandit českým jezdcům. Já se holt budu muset podívat až se vrátím
Tak se mějte fanfárově.
Tygřík

Je čas udělat dětem pápá

15. srpna 2008 v 19:18 | Tygřík |  Tygřík info
Ahojte!
Tak zejtra mizim. Mizím na tábor, jedu tam praktikovat. 14 dní mě tu neuvidíte, ale články jsou pečlivě nachystány, takže se mě jen tak nezbavíte. Pak určitě napíšu článek, jak tam bylo. Takže si to tu beze mě pěkně užijte, nemyslete na školu, i když se to už blíží a intenzivně odpočívejte. A čtěte můj blog
Tak se mějte fanfárově a nebuďte mi nevěrní, já si Vás na TopListu zkontroluju
Tygřííík

Zatmění Měsíce

14. srpna 2008 v 20:09 | Tygřík |  Astronomie
Po nedávném slunečním zatmění se v noci 16./17.8. kolem 23:00 zatmí i Měsíc, to aby mu to nebylo líto. Takže si pusťte Novu, biotronik Vám řekne, jestli Vás ti nabije nebo vybije energií.
A co to krom geniální reportáže na Nově slibuje? Pokud bude jasno, slibuje to nádhernou barevnou nebeskou podívanou. Měsíc se do zemského stínu sice ponoří "jen" z 81%, takže Vás nemůžu nalákat na úplné měsíční zatmění, ale i s tím částečným si na několik okamžiků vystačím. Pro ty, kteří nikdy nezažili - Měsíc se zabarví do odstínů tmavorudé, hnědé, oranžové, někdy i fialové. Takže pokud jste náměsíční, vlkodlaci a taková havěť, které dělá měsíční úplněk dobře, jukněte na nebesa. A pro ty, kterým je úplněk úplně buřt, až se budete potácet z hospody, tak se taky jukněte nahoru.
A jestli chcete bejt óbr chytrý, koukněte na další informace sem. A pokud chcete bejt nejchytřejší, tak zaběhněte na nejbližší hvězdárnu.
Tak se mějte fanfárově.
Tygřík

Francie, den čtvrtý

13. srpna 2008 v 22:37 | Tygřík |  Tygřík na cestách
Konečně mám trošku času se rozepsat, takže dokončím povídání o Francii snad už konečně. Ty předchozí články najdete v rubrice Tygřík na cestách.
Tak tedy den čtvrtý. To už jsme se probudili v Poitier Nord a naším dnešním cílem bylo La Rochelle, to proslulé město u oceánu. Z cesty jsem toho moc nepochytila, protože jsem pospávala, ale v La Rochelle se mi líbilo. Jen škoda, že jsme se neměli možnost prohlédnout toto míst pořádně. Moje první fotky směřovaly směrem k "parkovišti" jacht, kterých tu bylo snad tisíc. Nevěříte? Tak se podívejte. Já fakt nekecám:
Po nafocení jachtové zátoky naše kroky vedly na pláž. Tam jsme si nacpali kapsy škeblema a takovýma potvorama (byly prázné, kdyby si tam kdokoliv donesl cokoliv živého, běží domů po svých), naplnili boty pískem, a někteří, nebudeme jmenovat, jako třeba David, Lukáš nebo Filip si parádně načvachtali do bot (a kdyby jen do bot). Z pláže jsme volně pokračovali (někteří z nás čvachtali) do mořského akvária. Jako pěkný to bylo, ale měli jsme tak zoufale málo času, že jsme celým areálem svižnou chůzí prošli a na koukání jsme moc času neměli. To mě trochu mrzelo, protože za třičtvrtě hodiny se to opravdu stihnout nedalo. Ale co jsem s tím mohla udělat? No, nic. A proč jsme tak spěchali? Spěchali jsme do přístavu, kde na nás čekal katamarán, kterým jsme podnikli výlet k pevnosti Boyard a ostrov Aix.
To bylo fajn, to se mi líbilo. Ale opravdu mi bylo trochu líto, že jsem z toho La Rochelle viděla tak málo. Ale zas si říkám, lepší něco než nic, že... Byl to prima zážitek. Nu a z La Rochelle zpět do Poitier. O dalších událostech tohoto dne se zmiňovat nebudu. Kdo ví, ten ví a ostatní vědět nepotřebují.
Tak to je o čtvrtku ve Frankreichu vše. Tak zas příště. (už jen jeden den a ten nebude ani tak z poloviny obsáhlý jako tento)
Tygřík

Garfield a koupání

12. srpna 2008 v 20:12 | Tygřík |  Garfield
Jojo, došlo konečně na kočičí hygienu. Ačkoliv kočky platí za čistotná zvířata, ke koupání vřelý vztah nemají (radši se mejou vlastním flusancem, jak by podotkla BaMa). A Garfield je kocour každým coulem. Stripů jsem navzdory všem předpokladům shromáždila fakt hodně, takže sérii rozdělím na dvě části. Dneska se zaměřím na negativa spojená s koupaním a Garfieldův odpor (a úniky).
Tak příjemný počteníčko, přeju:
Odpor ke koupání, jako ve většině případů, odnáší nejvíce Jon:
Takže musí vymyslet finty jak na Garfielda:
No uznávám, že tohle byla náhoda, ale i bez toho Jon umí bý vynalézavý:
:
A proto Garfield volí strategický ústup...:
A umí být taky velmi vynalézavý:
Což někdy odnese Pooky...
Tak se mějte, pokračování příště.
Tygřík

Městská hlídka

11. srpna 2008 v 19:50 | Tygřík a Bama |  Úžasná Zeměplocha
A mám tu zas něco pro fandy Zeměplochy. Ano ano, další produkt spolupráce s Barčou
Městská hlídka, v čele se Samuelem Elániem, je policií v Ankh-Morporku. Dříve se dělila na Noční hlídku a Denní hlídku (nepřípomíná Vám to něco?), nyní je však jen Hlídka a speciálové, kteří jsou policisty jen při mimořádných příležitostech (mezi speciáli patří také knihovník NU)

ČiliChili v srpnovém

10. srpna 2008 v 23:21 | Tygřík |  Vodafone
Nojooo, je to tak.
Vodafoňáci po celou dobu existence ČiliChili striktně dodržovali prázdniny, takže každé léto jsme měli možnost získat letní dvojčíslo. Ale letos vydali i srpnové číslo, za což jim jsem velmi vděčná, protože ČiliChili fakt baštim.
A co teda přínáší pěkného? Téma New York! Takže tu můžete najít Článek o Big Apple, Travisovi, zajímavej rozhovor, nebo třeba souboj kečupu a hořčice. Takže je fakticky o co stát
Tak sypejte pro časák do Vodafonu, ať na Vás taky nějakej zbyde.
Tygříííík

Garfield a kafe 2

10. srpna 2008 v 20:11 | Tygřík |  Garfield
From Tygřík to Kočičák.
Nedávno jsem něco slíbila, tak teď ten slib plním
A pro Všechny tu je výběr Garfielda na téma kafe, už podruhé. Tak si nechte čvachtat.
Tak tedy - kafe musí být silné:
Což je občas na škodu...:
A občas takové kafe mívá nedozírné následky:
No fakt:
Na některý věci by si člověk (i kocour) měl dát majzla:
Ale měla bych zmínit ty pozitivní účinky, ne?
A kafe nedělá dobře jen Nermalovi :
A zakončíme trochu poeticky:
Tož snad to bylo dobré.
Tygřík

Zeměplocha mě opět nadchla

9. srpna 2008 v 23:26 | Tygřík |  Úžasná Zeměplocha
Za minulý týden jsem si naservírovala rovnou dvě knížky - Pravdu a Klobouk s oblohou. A která byla lepší? Hmmm, nevím. Obojí mě nadchlo.
Poslední dobou jsem na Zeměplochu neměla čas ani náladu, ale teď jsem si ji opravdu užila. Pravdu jsem přečetla dřív, potom ten Klobouk s oblohou. A jak dění v Ankh-Morporku, kde se zrodí první noviny a s tím i žurnalistika, tak zážitky Toničky Bolavé s Nac Mac Fígly v patách bylo prostě úchvatné. Víc o Pravdě. Víc o Klobouku s oblohou.
Nevím, prostě jsem Vám všem musela sdělit, že to je prostě dokonalý.
Tygřík
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon