Listopad 2008

IKEA ženám

30. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
S novými manuály bude muset přijít IKEA. Norský premiér jim je totiž zkritizoval a nařkl je ze sexuální diskriminace, protože v návodech se objevují pouze vyobrazení mužů montujících skříně a nebo jen postavy u nichž nelze pohlaví jednoznačně určit. To sebou však nese svá ale - ženy nemohou být zvěčněny v krátkých sukních, aby manuály napohoršovaly muslimský svět.
Jako kdyby nějaká ženská dobrovolně sestavovala skříně... a to prosím v minisukni.
Tygřík

Stmívání

29. listopadu 2008 v 21:41 | Tygřík |  Filmy
Už tomu je nějakej pátek, co jsem se zamilovala. Tradičně do knížky, ty vztahy s lidma mi už tak moc nejdou. Umím být kamarádka. Dobrá kamarádka, a tam to taky končí. Z 99%. Čas od času se objeví NĚCO VÍC. Ale to teď není důležité, hm?
Dneska, nálada pod bodem mrazu. Takže mi návštěva kina padla do noty. S maminkou jsme šly na Stmívání. Tím se vracím k úplně první větě tohoto článku. Stmívání vychází ze stejnojmenné knížky. Moje blbost tenkrát byla, že jsem si ji nenechala pro sebe, ale to teď taky nebudu pitvat. Jen mi trochu vře krev v těle, když jsem si v pátek s Irčou a Hildou zavzpomínala během laborek "na starý dobrý časy". Jsou lidi, který by si zasloužili nabourat fasádu a já nechápu, proč jsem to dodnes neudělala. Ale o tom taky jindy. To bude palba. Chachá.
A teď už k tomu Stmívání. Isabella Swan, sedmnáctiletá slečna, opouští domov v Phoenixu, aby poskytla "svobodu" svojí mamince a jejímu novému manželovi a stěhuje se ke svému otci do Forks. To je zapadlé městečko, pravý opak Phoenixu (teplo, plno lidí, slunce). Ve Forks žije trošku přes 3000 obyvatel, sluníčko tam zasvitne jen občas a většinu roku proprší.
A Bella to tu nenávidí. Až když potká tajuplnou rodinu Cullenových začne její život ve Forks nabírat otáčky. Po překonání prvotní nesnášenlivosti se sblíží s Edwardem. Cha. Jenže Edward je upír. A víte co? Najděte si to na netu. Blogů, stránek a tak vůbec se o tomto počinu nachází všudemožně prostě spoustu.
Najednu stranu Stmívání mám hrozně ráda, na druhou stranu mě vytáčí většina fanynek této knížky a teď už i filmu. A jak se mi to teda líbilo? Překvapivě velmi moc. Knížka je sice jako vždy nepřekonatelná, ale film příjemně překvapil. Vážně. Čekala jsem, že mě to neosloví. Byl to prostě doják. Romanťárna. Balzámek na pocuchaný nervy. Šla bych ještě jednou. A klidně i s chlapem;) Teda kdyby mě nějakej chtěl pozvat. Nehlaste se všichni...
Tygřík

Veřejné líbání zakázáno

29. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Jistě vzpomenete na případ týkající se rakouské školy, kde pan ředitel zakázal líbací rituál studentstva, čímž si proti sobě poštval studenty, jejich rodiče, psychology, greenpeace (a mažela Heleny Vondráčkové)... Teď s něčím podobným šachuje i Moskva. Tam by měl být zavedný městský kodex zakazující nejen líbání, ale i hlasité pouštění telvize nebo hádání se s revizorem. Také uvažují o zákazu večerního vycházení pro mladistvé do šestnácti let.
Inu, Rusko. Ačkoliv na těch hádkách s revizorem něco bude...:o)
Tygřík

Vánoce jsou škodlivé

28. listopadu 2008 v 16:10 | Tygřík |  Garfield
Ale to víme. Vyjímečně tu nebudu nadávat na deiblitu konzumních Vánoc. To si nechám na ten šílený týden před Vánoci, kdy bude šílenství vrcholit. Dneska tu mám jen kraťoučký příspěvek, jménem Garfield of The Day (v minulosti už párkrát aktuální strip zafiguroval i zde, to si možná pamatujete). Tak mrkejte na drát.
To Bobřík: Jen doufám, že to není ten Tvůj pavouček z ícéemka, toho by byla škoda:)
Tygřík

Pilule podruhé

28. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
A tentokrát z Indie. Je to čaj pro uspěchané. Znamená to přibližně toliko, že když nestíháte svoji obvyklou dávku čaje, vezmete si bobuli, kterou můžete cucat nebo žvýkat. Účinek bude stejný. A prý až sedm různých příchutí.
Co dodat... Když se vrátím ke článku o kafi, tak je to jen potvrzení toho, že kofeinem "léčíme" spánkový deficit způsobený kofeinem.
Tak čaji zdar.
Tygřík

Když Krišna, tak Krišna

27. listopadu 2008 v 13:13 | Tygřík |  Hudba
Když přihlédnu ke včerejším komentářům, konkrétně Bobříkův komentář, tak to ani jinak nejde. Melodie některých piesní jsou tak vlezlé, že se jich člověk nezbaví, když už mu jednou vlezou do hlavy, takže já to alespoň nasdílím, ať nejsem jediná, komu tohle dneska bude hučet v bedně. Teda ne, že by ten obvyklý marast byl lepší, když mám v hlavě Hare Krišna, tak je to ještě dobrý (doporučujuu nepátrat po tom jak to vypadá, když je to horší...)
Tak tedy Hare Krišna Hare Hare Har...


Přeju hnusný a vším rušený zbytek dne.
Tygřík

Ruská pilule

27. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Abych pořád nečerpala z historek o Číňanech, mám tu jednu ruskou.
Ruští vědci pracující pro kalifornskou společnost totiž vyvinuli super piluli, která prodlužuje stav opilosti. Ona společnost, Spirit Sciences, už na americkém a britském trhu uspěla s bobulí, jejíž efekt je opačný, tudíž, která pomáhá odbourávání alkoholu v těle (tu vyvinula už KGB). Novinka však pracuje na opačném principu - zpomaluje oxidaci alkoholu a udržuje člověka déle podroušeného. Firma teď však váhá, zda výrobek má pustit do prodeje:)
K tomu nemám asi co dodat..
Tygřík

Jahve... Tedy, Yahweh...

26. listopadu 2008 v 20:24 | Tygřík |  Hudba
Po dněšní lekci dějepisu na téma judaismus mi v mysli vytanula pieseň a nejde se jí zbavit (což zcela mimořádně ani nechci), a tak nezbývá nic lepšího než se o ni podělit.
Pro ty méně zdatné - Jahve je jméno židovského boha, judaismus byl vůbec první svého typu na světě - po starověkých polyteistických božstvech to byl první monoteismus. Co se samotného Jahveho týče, tak jeho jméno se nesmělo vyslovit, proto se používaly různé přepisy jména. A co to mně, neznaboha největšího, mohlo připomenout? U2!!! Já vím, je to blbý, že jediné, co mě ve zmínce o judaismu může napadnout je rock... Ale nemůžu si pomoct:o)
Tak teď k piesni. Ti bystřejší (a tygraznalí) z Vás jistě vědí jak silně jsem stižena fanouškovstvím U2, tudíž jste patrně byli i obeznámeni s jejich tvorbou (občas mám chuť lidem dávat přednášky), pokud jste vším tímhle prošli a přežili, tak jistě chápete (Vy ostatní tím teď procházíte...), ostatní pochopíte.
U2 nazpívali na jejich posledním vydaném albu (tedy to už zakrátko nebude pravda, jak doufám) How to Dismantle An Atomic Bomb song Yahweh. Pieseň je to zajímavá tím, že oni, všichni křesťané, jméno Jahveho "nemohou" říct, tak ho jednoduše zazpívali. Takže tato písnička by měla být jakousi modlitbou k němu. Tedy, modlitbou, samozřejmě s tou krásnou poetikou všech jejich písniček.
Tak tedy Yahweh...

Ten klip má jeden jedinej nedostatek, a sice chybí v něm začátek písničky (ten se mi pochopitelně líbí nejvíc), takže pokud Vás to zajímá alespoň trošku, tak mi klidně napište, já Vám ju pošlu v celé své kráse.
Tygřík

Zoufalý manžel

26. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Jeden Teheránec se obrátil na soud s žádostí o rozvod. Na tom by nebylo nic divného. Jenže on jako důvod uvedl to, že jej žena bije a že se domů nechce ani za nic vrátit. A co k tomu jeho manželku vede? Íránec pracuje v hotelu, kde uklízí, a tak se domů vrací až pozdě večer. Což mu žena nevěří a myslí si, že chodí za milenkou. Tady je jasně vidět ta nezdolná ženská logika. My ženy jsme strašná stvoření.

Kalousek vs. Support Lesbiens

25. listopadu 2008 v 19:49 | Tygřík |  Truly unbelievable
A jedna aktuální šílenůstka. Omlouvám se, že ji nezařazuju v tradičních sedm ráno, ale totálně mě odrovnaly zprávy v televizi, kde proběhla reportáž o sporu o melodii. Šlo o piesně Chodím ulicí od Jana Kalouska a In Da Yard od Supportů. Šlo o to, že pieseň od Supportů má dva akordy stejně, čtyři shodně a osm podobně. Je to stupidní, že? Nicméně Supporti můžou hrát dál, jen musej cálovat 200 000. Se zas někdo nudil a neměl do čeho šťourat. Poslala bych stvočitele tohoto nápadu sem a bez dláta.
Tygřík

Dyzajn

25. listopadu 2008 v 19:20 | Tygřík |  Tygřík info
Patrně jste postřehli, že je něco jinak. A je mi celkem fuk, co Vy na to. Takže nečekejte ani pochybnou anketu typu "Líbí se Ti můj blogísek?" s odpovědmi typu "Úpe supa!" "Mrtě mooc pěkňoučký!" "Ujde" a tak vůbec. Trhněte si. Svoje dojmy sdělujte tvůrci, jímž je Imerix. Že pozdravuju. Takže svou konstruktivní kritiku hrňte spíš jemu než mě...nebo si ji strčte za klóbrc. Vzhledem k tomu, že nevím, co všechno změna dyzajnu spáchala s obsahem článků (a ani nemám v úmyslu to zjišťovat), pokud někde narazíte na problém, napište mi mejla, třeba Vás aji vyslyším.
Ačkoliv je úterý, přeji Vám hnusné pondělí (tak nějak se totiž mám).
Tygr

Bobři jsou prostě podnikavci

25. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Nedaleko Měřína na Vysočině je kolonie zvířat, poměrně blízko dálnice D1. A bobříci značně komplikují provoz na této trase. Jejich hráze přehrazující potok způsobiliy že se voda rozlila široko daleko až na silnici. Mimo to bobři atakují stromy podel silnice, tudíž se snadno může stát, že nějaký ten strom žuchne na dálnici mezi projíždějící auta. A to má na svědomí dominantní paní Bobrová z oné kolonie, která vyhání své loňské potomky do kšá. Ti tedy shání obživu kde se dá, přičemž (ne)úmyslně útočí na dálnici. Nevím proč je mi jejicjh počínání velmi sympatické...
Tygřík

Opilé banány - Petr Šabach

24. listopadu 2008 v 16:50 | Tygřík |  Knížky
A že o víkendu bylo hnusně, tak jsem měla čtivou, což má za následek tento článek. Přelouskala jsem totiž tento kvásný počin Petra Šabacha (opět děkujte Zdrápané). Pobavila jsem se. Knížka obsahuje geniální pasáže. Jako například pomstychtivého sádrového trpaslíka - vraha dětí. Nebo povídání o černém taxíku. A nebo jenom pasáže, u kterých jsem se skládala smíchy. A že jsem děsně hodná, uvedu pár ukázek, které mě pobavily.

  • Jediný, co mi bralo náladu, byl pocit, jestlipak já nejsem něco jako kurva.
  • "Hele," říkal Ptáčník, kterej se mezitím dostal od telefonního seznamu až k vypravování nějakýho filmu, "a nakonec celá japonská vesnice spáchala harakiri! Včetně předsedy národního výboru!", což byl jeden z postřehů, na který jste si u něj časem zvykli. ("Jak se, Břečko, jmenoval ten herec, co hrál esenbáka v tom americkym filmu?!" ptal se jednou například.)
  • Jenže - když říkám trpaslík, tak si, proboha, nepředstavujte Kejchala nebo Šmudlu. Tohle byl vrah malejch dětí! Zůstal jsem stát u branky a otevřenou pusou jsem civěl na zrůdu, který k tomu, abych se rozbrečel hrůzou, chyběla jen v pacičce už jen břitva. Já nevím, kdo ho stvořil, ale musel to bejt nemocnej člověk. Vono když má někdo červený tvářičky a čepičku a v očích smrt, tak to jaksi nejde moc dohromady.
Tak Vám přeju den. Přídavné jméno si doplňte sami.
Tygřík.

Pomstychtivá babča

24. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Čína je fascinující země. Ještě lepší než Rusko. Jedna čínská babča totiž skončila v nemocniciv důsledku svojí pomsty sousedce bydlící v bytě pod ní. Sousedka totiž znehodnotila trubku, čímž naší aktivistce znemožnila používat toaletu. Což si pomstu jistojistě zaslouží. A ta pomsta spočívala v tom, že babča vzala švihadlo a každou půlnoc začala přes švihadlo skákat, aby sousedka měla sladké sny. Bohužel pro babču - vylítnul jí tlak tak vysoko, že jí lékaři doporučili s pácháním posmty v podobě skoků přes švihadlo ihned přestat. Tak to vidíte. Nebuťe pomstychtiví, nebo Vás klepne Broňka.
Tygřík

Povídání o kofeinu

23. listopadu 2008 v 19:31 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Ahooojte!
Mám tu speciální článek pro všechny, kteří se děsí představou zítřejšího pondělí a taky těm, kteří bez nejlepší substance ve vesmíru nedojdou ani na autobusovou zastávku. Tak doufám, že si cílové skupiny věnování správně přebraly, kdyžtak si dejte kafe;)
Bude tomu dvě stovky let od chvíle, kdy si lidé všimli, že za povzbuzení, které jim poskytuje čaj i káva, "může" jedna a ta samá chemická látka. Alkalodi, který najdeme v listech kávovníku, čajovníku, kakaovníku, kolovníku a víc jak šedesáti dalších rostlin, není pro lidstvo žádná novinka - tento starobylý zázračný lék byl používán pro své schopnosti už v šestém století před naším letopočtem. Ale až když se po celé západní Evropě rozšířily kavárny, začali tehdejší vědci pátrat po tom, proč je káva tak oblíbená.

Mravenci zbořili panelák

23. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Teda mravenci za to nemůžou. Může za to aktivní polský důchodce, kterého tito hmyzové obtěžovali natolik, že do větrací šachty vylil několik litrů prostředku na hubení hmyzu. To s mravenci ani nehnulo, tak přihodil ještě hořící ručník (umcarárá hoď tam cihlu). To už účinek mělo. (Hilda teď přestává číst, protože by se mohla třeba inspirovat.) Exploze, která po tomto následovala, zdemolovala celý dům, přičemž antihmyzí důchodce musel být převezen do nemocnice s popáleninami třetího stupně. Ale pozitivní na tom je, že sousedům se nic nestalo. Tedy čert ví, jak to podnikavý děda myslel, když chtěl hubit hmyz...
Tygřík

Pokání - Ian McEwan

22. listopadu 2008 v 21:41 | Tygřík |  Knížky
Aneb jsem uchvácena. Takže vřelé díky Bobříkovi. Vive la bibliothéque.
A teď ke knížce. Byla mi dána se slovy: "Na, podívej se na to, třeba se ti to bude líbit.." Tak jsem si ji tedy půjčila a knížka mi dělala společnost v baťohu po několik týdnů, vždycky když jsem někde musela čekat, tak jsem se do ní "zahryzla".
Nejprve jsem byla šokována tím, že o mně někdo napsal knížku (Briony mi je v mnoha ohledech nechutně pdobná). A pak už jsem byla jen nadšená. A že to byl nervák až do poslední stránky!
Briony. Příběh začíná v době kdy je jí třináct. Píše. Píše povídky, hry, všechno co se psát dá. Ale taky píše jiný příběh. Svoje postavy v tomto příběhu směřuje k svému jasně vytyčenému cíli. Dovede je až k tragédii, kvůli které má do konce svého života činit pokání.
Knížka mě fakt nadchla. Ale to už jsem říkala. A několikrát. Prostě to tak je. Já vím. Moc jsem toho o knížce neřekla. Ale já tak nerada prozrazuju pointu. Tak si vygůglete nějakou ucházejícnou recenzi, vždyť internet je plnej informací, vždyť mě ani nepotřebujete...
Tygřík

P.S. Přemýšlím, jestli mám risknout shlédnutí filmu nebo jestli tu odvahu nenajdu. Přecejen bych mohla být zklamaná, a to přeci nikdo z nás nechce:)

Mamma Mia!

22. listopadu 2008 v 21:15 | Tygřík |  Filmy
Venku hnusně. A co hnusně. Odporně. Tak to dopadlo velmi Tygříkovsky, a sic doma v teplíčku a pro umocnění dojmů z výkonu topení proběhl film. A pěknej. Říkáme tomu koncentrované Řecko.
Jak už to u mně chodí - na hodně filmů se koukám s odstupem času, protože když zrovna frčej, tak mě od nich odrazuje to, jak kvůli tomu všichni šašej a vyšilujou a vyřvávaj jak je to "úpe úžasný, mrtě hustý, pstě súúúúúper!". Tak tomu bylo nejinak i s tímto počinem. Takže se přiznávám, dneska jsem ten film viděla poprvé.
No, co k tomu říct. Zápletku, tedy - pardon, "zápletku" (s těmi uvozovkami to je jaksi pravdivější) asi líčit nebudu. Jednak není nijak komplikovaná, jednak ji vygůglíte úplně všude a jednak to do nás cpali před pár měsíci z rádia, časopisů, televize a tak vůbec... vrchem dolem. Takže spíš vypíchnu, co zaujalo mě.
Takže zaprvé - co se hudby týče, nejdřív jsem silně odporovala a bránila se, protože mi remake ABBY nepřišel jako dobrý nápad. Ale pak jsem změnila názor. Konkrétně pěvecký výkon Meryl Streep se mi silně zalíbil. Když zůstanu u právě této herečky, tak ta je celá skvělá. Ve filmu se mi fakt líbí. Skutečně mě to nadchlo.
A závěrem - ŘECKO!!! Prostě krása. Nesmírná. Koncentrované do jednoho DVD. Ani nevíte, jak bych se tam vydala. Konkrétně Samos. Tam jak jsme byli na dovolené. A abych nežrala, tak sem hodím fotky, je jich pár (mluvím o svých fotkách, jinak celkově máme fotek z dovolené asi milion). Tak mrkejte.
Tygřík
P.S. Přála bych Vám zažít ten skvělej závin, co při tvorbě článku pojídám. Ale nerozdělím se, vy byste mi ho snědli a on je fakt hříšně dobrej (však já si na něj vzpomenu, až na sebe budu soukat džíny..).

Zákaz líbání

22. listopadu 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Zákazy kouření jsou běžné. Zákaz nošení mobilů do škol sem tam taky vidíme. Ale v Rakousku zakázali rovnou i líbání. Konkrétně ředitele jedné školy vytáčel uvítací rituál studentek, který spočívá v tom, že si dívky políbí nejprve na jednu tvář, poté na druhou tvář a následně si dají dlouhý polibek na ústa. Uznávám, že pozdrav je to silně osobitý, ale podle mě se zákazem nic moc nevyřeší. A protože mám hnusnou náladu, tak Vám dovolím, abyste mi políbili preference.
Tygřík za spolupráce odporné nálady.

Garfield a sníh 2

21. listopadu 2008 v 18:06 | Tygřík |  Garfield
Nejprve by bylo slušné odkázat na starší článek, takže pokud máte zájem, klikněte zde. A teď už k aktuálnímu článku. Jistě chápete, jak mě "nadchlo" zjištění, že to bílé mokré a studené svinstvo ani letos nezůstane ve studených krajích. Ještě pořád mám radši, když prší (vysvětlení je zcela logické, dokud prší, tak to znamená, že není ještě taková zima, aby mohlo sněžit). Takže když tatínek přišel promáchanej des pieds à la tête s tím, že během těch patnácti minut co byl pryč, teplota klesla o tři stupně a že tam padá to svinstvo blanc, hádejte co mě napadlo... (nese to sebou ještě jiné poselství, a sice Bin Ladin is coming to town and my favourite SILENCE!!! night viz Achmed) Takže tu máte sérii stripů, protože nejsem jediná, kdo má hnusnou náladu, když il tombe de la neige. Garfield v tom jede se mnou;)

Tak tedy - jsou chvíle, kdy má Garfield sníh rád:
Ale má to svá pro a proti:
Proto vzhledem k následkům převládá silná ironie:
Až odpor:
A závěrem:
Tak co dodat? Snad jen že se jdu obrnit svetrem a zimní bundou a jdu vyrazit do toho marastu. Mějte se tak, jak uznáte sami za vhodné.
Tygřík
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon