Prosinec 2008

Alkohol v prášku

31. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Nizozemští mladíci přišli s novinkou, která se dá nazvat panákem v prášku. Jedná se o srábes, který si koupíte, zalijete vodou a máte čupr pitivo s tříprocentním obsahem alkoholu. Z toho mají radost zejména mladiství, neboť se na tuto věcičku nevztahuje žádný zákaz. Všechny zákony se totiž vztahují k alkoholickým nápojům v tekuté podobě.
Tak se dneska ztřískejte jak hovada, podpalte sousedovi barák rachejtlí a zejtra mějte brutální kocovinu, neboť jak na Nový rok, tak po celý rok.
Tygřík

Garfield a Silvestr

30. prosince 2008 v 20:06 | Tygřík |  Garfield
Zcela prozřetelně dávám tento článek dnes. Zítra touto dobou už všichni budou pařit, takže pochybuju, že by si někdo vzpomněl na Tygříka a místo poslední kalby tohoto roku věnoval pozornost mě. A na Nový rok budou všichni dospávat toho silvestra a další den by to už zapadalo, takže tu máte Garfieldovo pojetí silvestrovských oslav.
Tak tedy začneme s přípravami - musí se začít s čistým štítem:
A všechno musí být už jen dokonalé. Hlavně klid a žádnou paniku:
A že to stálo za to... Ale to probuzení už je o dost horší:
Takže závěrem si dáme ještě to novoroční předsevzetí:
A na úplný konec si ten uplynuvší rok zhodnotíme...:
Musíte uznat, že je to svatá pravda:D
Tak se zejtra zpijte do němoty, pozvracejte všechno kolem, pak mějte kocovinu a celkově Vám přeju hnusný nový rok;)
Tygřík

Opilé miminko

30. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
V Polsku lékaři bojovali o život novorozeněte, které se narodilo s jedním promile alkoholu v krvi. Došlo k tomu úplně jednoduše - maminka, která rodila již po sedmé, si štědře dopřávala pitiva před porodem. Jaký to bude mít vliv na zdraví a vývoj dítěte se zatím neví, záleží na tom, jestli maminka v době těhotenství popíjela často či ne.
Tygřík

Střep

29. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Dvaadvacetiletý Číňan měl zvláštní vecičku v oku. On tam měl střep. Na tom by nebylo nic divného, kdyby ho tam nenosil šest let aniž by o tom věděl. Leč šest centimetrů za oční bulvou se střípek nacházel. Číňan si jej po operaci chce nechat jako suvenýr.
Tygřík

Nesmrtelný kocour

28. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Australský kočičák jménem Voodoo si chtěl zpestřit Vánoce. Podle páníčků měl kocourek vždycky pro strach uděláno a výšek se nebál. Až se mu to vymstilo. Vypadl ze 34. patra a pěkně se proletěl. dole jeho pár zbrzdilo křoví - čemuž odpovídají i jeho zránění - natržené ucho, poškrábaná packa a krvavé bělmo. Jinak je ale kočk zcela zdráv a určitě jej čeká ještě dalších osm životů.
Tygřík

Vlasy

27. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Jedna Japonka utrpěla těžkou ztrátu. Během nákupu v supermarketu k ní přiskočil neznámý útočník a ostřihl jí vlasy. Pro dámu to byla velká rána, protože si vlasy pěstovala 10 let a spousty lidí jí za její hřívu nabízely nemalé finanční částky...
Tygřík

Vodkoléčba

26. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
To je lepší varianta vodoléčby. Zavedli to Australani - pomocí netradičních způsobů lěčby dostali z komatu italského turistu.
Čtyřiadvacetiletý Ital pozřel nemalé množství nemrznoucí směsi ethylen glykolu, načež skončil v nemocnici. Běžně používaný lékařský líh začal docházet, tak doktoři zakoupili klasickou vodku, kterou do pacienta v tříhodinových intervalech vpravovali.
Nakonec si lékařský tým vemi pochvaloval vstřícnost vedení, které nemělo námitky proti nákupu vodky za účelem léčby.
Tygřík

Pes ostrostřelec

25. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Jeden lovec si pěkne zavařil, když pohodil svoji zbraň, když se ohýbal pro sestřeleného bažanta. Stala se věc nemilá a lovecký pes poťapal odjištěnou zbraň, naťápnul spoušť, takže se do nohy milého lovce zarylo na dvěstě kulek obvykle sloužící k postřelu ptactva.
Neobvyklé to není, lovci často riskují, když nechají odjištěnou zbraň ležet na zemi, kdy se k ní může přiblížit pes a začít si hrát. Takže je to jeho blbost. Cháchá.
Tygřík

Garfield a vánoce

24. prosince 2008 v 11:11 | Tygřík |  Garfield
Jak jsem apelovala včera, abyste se zastavili, tak to mělo svoje opodstatnění... Že je ten slunovrat, tak tu máte sérii stripů jako dárek. K slunovratu.
Nejprve speciál strip pro Asymetrii:
No, po kulturním okénku se mrknem na Garfieldovy případy:
Přičemž si chce počíhat i na Santu...
A pak už dárky, na které se těší jak Garfield, tak Odie... A Jon určitě taky:
Což vede k menším rvačkám:
Ale některé dárky dokážou být velmi praktické...
Tak hnusný a ošklivý a pěkný slunovrat. Tygřík

Bojovné taxikářky

24. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
V ulicích Dillí vyjedou taxikářky-bojovnice. Mají speciální výcvik v karate a mají zajistit bezpečnost cestování ženám, které byly dosud odkázány na taxíky řízené muži. Tyto bojovné řičky budou nasazeny na trasách vedoucích od letiště a v hlavních turistických letoviscích.
Tygřík

Garfield a vánoční strom

23. prosince 2008 v 20:17 | Tygřík |  Garfield
To Bobřík: Ber to jako odpověď na Tvoje odporně křupající končetiny.
Vánoce. Všichni kvůli nim šílí a kdesicosi... Takže Garfield. Vzhledem k tomu, jaké mám názory na svátky vánoční, je tohle nejmilejší a nejpřívětivější způsob, jak se o vánocích zmíním a buďte rádi za to, že mám relativně dobrou náladu. Tak doufám, že se Vám článek bude líbit:)
Mám pro Vás svoji oblíbenou sérii o tom, jaký je to kumšt vybrat správný stromek:
Dle výrazu Garfielda si asi dokážete domyslet, že s takovým stromečkem brzy skoncuje:
Takže se vypraví pro strom nový:
Přičemž Garfield opět Jonovi naznačí, co si myslí...
A díky Jonově neschopnosti vezme Garfield pátrání po ideálním stromku do vlastních tlapek:
Kritéria jsou jasná:
Ale na závěr si dokážou vybrat...
Tak hnusný večer přeju. Balte dárky, pečte cukroví, strojte stromečky... a já Vám to nezávidím, protože jsem vyhlásila, že ode mě nikdo nic k Vánocům nedostane. Cháchá. A zítra sem mezi pohádkama, cukrovím a cestou do nemocnice s rybí kostí zapíchlou v krku určitě zavítejte.
Tygřík

Chrabří lvi

23. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Velmi statečně se zachovala trojice lvů, která pomohla z nesnází dvanáctileté slečně v etipoském Bita Genet. Dívku zrovna trýznila banda únosců, děvče zoufale plakalo, což přilákalo tři lvy, kteří bendu zahnali pryč a děvče chránili před jejich návratem. Podle biologů pláč lvům evokoval zvuky, která vyluzují mláďata. A pak že jsou kočky mrchy!
Tygřík

U2 3D

22. prosince 2008 v 23:54 | Tygřík |  Hudba
Tak je to tady. Teď to se mnou bude k nevydržení. Právě jsem dorazila dom ze stověžaté Prahy a jdu utřídit nadšení v článek. Bylo to prostě super. Výběr piesní nepřekvapil, byl to dobrý standard. O tom níže. Prve bych chtěla poděkovat Zdrápané za tento den, stál za to:)
A teď už k U2. Co mě nadchlo nejvíce? Těžko říct, asi titulky:D Ne, vážně, příjemně mě překvapily některé detaily, kterých si všímá jenom magor jako já, neuvěřitelně krásně zachycená atmosféra koncertu, kupříkladu Where The Streets Have No Name začíná dlouhou úvodní pasáží, kde je slyšet jen Larryho bubnování a Adamova basovka, pak Edge začne hrát melodii na kytaru a bubnování je jako tepot Vašeho srdce a v tomhle rytmu skáče masa lidí... To opravdu vypadá jako by tam tepalo jedno obrovský srdce jen a jen pro U2 (což je teda v tu chvíli v případě skalních fanoušků pravda).
Dost keců, přejděme k něčemu konstruktivnějšímu:
1. Vertigo - prostě bomba, když se vznášíte nad Larryho soupravou bicích a najednou hup a kouká Vám Bono do očí...:) A pak začne Edge třískat do strun a je to poezie. Teda Závrať. Koneckonců mě to tenkráte inspirovalo k povídce. Teda nic moc, to jako ta povídka, ale písnička neuvěřitelně chytlavá.
2. Beautiful Day - člověk zjistí, že mu škube noha společně s rytmy vycházejícími z Adamovy basovky a uvědomuje si, že to musí kolemsedící strašně rozčilovat. Ale pak se na to vykašle a sleduje Bonovy poskoky po pódiu a snaží se nezpívat moc nahlas. Teda člověk ne, ale Tygřík jo.
3. New Year's Day - a opět Adamova basovka. K tomu stále přelétáte mezi Edgem a Adamem, čas od času mrknete Larrymu přes rameno a máte chuť s ním třískat do bicích (k velké radosti pod Vámi sedících...) :)
4. Sometimes You Can't Make It On Your Own - píseň, kterou Bono složil svému otci a poprvé ji zpíval na jeho pohřbu. Taky první písnička, kterou jsem si od U2 oblíbila. A tady Bono stojí obklopen fanoušky a zpívá... A je to prostě krásný.
5. Love And Peace Or Else - další pecka, kdy sem se nechala zcela unést rytmem, který udával Adam a následně Larry:)
6. Bullet The Blue Sky - rozstřílejte na cucky modrý nebe... A Bono si hraje se stojanem na mikrofon na Barču Špotákovou a div Vám nevypíchne voko... No prostě bomba, pak zas Edge, že mu téměř chcete hrábnout do strun a pak vystoupí Larry s bubnem a začne do něj třískat... Pak si Bono uváže čelenku COEXISTA a všichni víme, co bude následovat...:)
7. Sunday Bloody Sunday - jojo, Bono začne mlátit do bubnů, každou chvilku to vypadá že Vás křísne po šišce... A pak už jen Edgův a Bonův zpěv... A pak zpívají "wipe your tears away..." A Bono všem ty slzy utře rukou. No krása. Sice ne jen pro mě, ale vzhledem k tomu, jak je to dlouho, co mě někdo hladil po tváři, tak i tato virtuální krása byla vítaná:D
8. Miss Sarajevo - když Edge začne brnkat na klimpr opět zamačkávám slzu dojetí a pak jsem příjemně překvapenem Bonem, zpívajícím pasáž dřívě zpívanou Lucianem Pavarottim a jsem jeho hlasovým rozsahem velmi uchvácena a hodnotím ji jako nejlepší společně s předchozí písní, která za to stojí vždycky, zejména 3D:)
9. Deklarace lidských práv a svobod
10. Pride (In The Name Of Love) - aneb pocta Martinu Lutheru Kingovi. To je vysvětlení té deklarace...:)
11. Where The Streets Have No Name - aneb pulzující dav, kdy bych nejradši taky skákala, ale to by mě nejspíš odvedli a já se prostě potřebovala dívat až do konce:)
12. One - spoustu důvodů proč tu písničku nenávidím, ale zároveň je krásná. Leč těch důvodů k nenávisti je víc. Stejně jsem se neubránila zpěvu těch nej částí... Tímto se kolem sedícím omlouvám.
13. The Fly - teď už jsem u přídavků:) Nic závratnýho, zas basovka, pro nefanoušky nuda, pro mě stále terno:)
14. With Or Without You - největší voplodňovák a zároveň nejlepší bubny od Larryho a basovka od Adama... No, co dodat:)
15. Titulky Yahweh - aneb to nej na konec, moje momentálně oblíbená písnička, modlitba k Jahvemu, k tomu perfektní grafika z klipu, spojená s 3D prohlídkou toho města v závěru originálního klipu a opět COEXIST:) Jen už je to opravdu konec a mě nezbývá než někoho ukecat k znovupodniknutí výpravy za U2 3D, protože to je jednoduše senzace!
Videa pochází z koncertů v Miláně, Bostonu a z Irska ze Slane Castle, sem tam nějaká Austrálie... prostě co Youtube dal:)
Někdy si dám tu práci a najdu videa z tohoto konkrétního koncertu z Jižní Ameriky. Tak dík za Vaši pozornost a naviděnou.
Tygřík


Nosnost

22. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Australané mají nový předpis. Výrobci záchodových mís mají novou povinnost - jejich výrobky musí mít nosnost 150 kg, aby unesly výrazněji prostorově řešené jedince.
Těžko říct, co je na tom pravdy, každopádně mě tato kraťoučká informace velmi pobavila.
Tygřík

Conquest Of Paradise

21. prosince 2008 v 22:09 | Tygřík |  Hudba
Hojte.
Jsem na Vás velmi hodná a neterorizuju Vás článkem o nějakém úžasném počinu U2, tak si toho važte. Budu Vás terorizovat něčím zcela jiným. Ti zdatněnjší z názvu článku pobrali oč půjde, ti méně zdatnější se to teprv dozví.
Jedná se o to, že mi tradičně šibe a momentálně se vezu na filmové a všeobecně takové doprovodné hudbě. Z větší části za to může Bobřík (to ooon, ukažme si na něěěj!!!), z menší to, že jsem pošahaná :D Takže co mi to v poslední době nejčastěji hraje ze sluchátek rovnou do hlavy? Soundtrack k Amélii z Montmartru je stabilní výbava, něco jako lékarnička. Asi takto. Další povinná položka se jmenuje se Sirael. Otevírá brány tvořivosti - tak a tak. (Teď už jsme u toho, za co může Bobřík) Následuje série ukolébavek To The Ends Of The Earth (většinou zvládnu - ještě Kilimanjaro a pak vytuhnu). No a poslední je Vangelis. Nevím proč se mi ten soundtrack k dobytí Americka tak líbí. Je to prostě křása. A hlavně titulní melodie, často propíraná rádiem.


Těžko říct, co tím sleduju. Nejspíš doufám v to, že konečně dobyju svůj ráj. A nebo peklo. Těžko říct. Spíš peklo, jsem zloun. Jakože zloun, ne z Loun (Hilda ví;) ). Tak já jdu někam zaplout. U2 zdar. Přejte mi, abych zítra tu cestu vlakem ve zdraví přežila.
Tygřík

Garfield a likvidace pavouků 2

21. prosince 2008 v 18:42 | Tygřík |  Garfield
Tak jo. Je tu konec velké série stripů o pavoučcích. Na úvod posledního článku bych umístila věnování - pavoučkovi a jiným živočichům z ICMka:) A teď už stripy:

Skončili jsme u toho, že noviny jsou prima zbraň:
Ačkoliv taková kniha je ještě lepší. Konkrétně Hildina těžká literatura dokáže udělat placku i z Tygříka a jiných živočišných forem:
A když jsou po ruce nůžky, tak to je teprv zábava:
Ale vraťme se k novinám. A přidejme si ještě větrací šachtu. Jistě všichni vzpomeneme na rozevlátou Marylin Monroe:
No a to by bylo z mojí strany ohledně pavoučků vše. Ale nebojte, do konce tohoto roku se jistě ještě Garfield objeví.
Tak se mějte jak chcete.
Tygřík
Vražedná čokoláda

21. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
V Briitánii úřady varují všechny psí majitele. Čokoláda, kterou psům o Vánocích paníčkové dopřávají, může pejska zabít. Může za to látka, která je v čokoládě (a dalších kakaových výrobcích) obsažena a která se podobá kofeinu. Pro člověka nebezpečná není, protože naše tělo obsahuje enzym, kterým látku během trávení odbourá. Pejskové však takto vybaveni nejsou.
Takže bacha, psům čokoládu nedávejte. Radši čokoládou nakrmte Tygříka.
Tygřík

Bylo, je a bude

20. prosince 2008 v 21:30 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Hojte!
Ne že bych neměla nápady na plnohodnotný článek (na moje poměry, já ničeho plnohodnotného ani hodnotného nejsem schopna), ale jsem čistě jednoduše lemra líná (už mám taky na čele elko, jak říkal Petr ve čtvrtek Bobříkovi) a tak trošku navážu na Hildičku. Předesílám, že není žádný záměr v tom, že obě píšeme pavoučkové články. Viděla bych to tak, že se v době předbobánkového šílenství cítíme velmi osminoze a já se cítím i jako ti Garfieldovi pavoučci velmi rozplácle.
Tak tedy Hilda začla o včerejším večeru. O tom je dobrý nápad zmínit se. Rozhodně za to totiž stojí. Jsem ráda, že si sebou přivedla posilu, a sice svou sestru. Nutno dodat, že Péťa si už konečně udělal pořádek v tom, kdo je Ivča, kdo je Bára, kdo je Hilda a kdo je Broňka. Proto byla Káťa menší komplikací pro úplný pořádek v tom, kdo je kdo. Ale tak snad už je v tom jasno :))
Následně jsme na sebe prskali (to jakože prskavky) a pak nadešla velká párátková šou. Je to taková vtipná hra, která, jak doufám všechny zúčastněné pobavila. O nic jiného v ní ani nejde. Princip je velmi jednoduchý. Je lepší hrát v menším počtu hráčů, ale je možno i v takovém davu, jako jsme byli včera my. Člověk pošeptá zvíře sousedu po levoboku, nějakou pěknou chorobu sousedu po pravoboku. Každý takto spojí pošeptané v celek, a sice větu, "Zvíře má chorobu". Potom si vloží do úst mezi zuby párátko, špjli nebo tak něco, čímž drží kušničku pěkně otevřenou. Takže kupříkladu Hroch má tuberu (H-ho há hu-e-hu) nebo jak padlo včera - Bobr měl žlutou zimnici, Kamzík dnu (myslela jsem, že Petra zavraždím, když mi to "Dna" šeptal) a tak podobně. A volně se zapojovali i nově příchozí, což mě potěšilo. Bylo to fakt milý, takže děkuju všem, udělali jste mi radost, že jste se přidali:)
Následně jsem nedostála svým slibům, že budu zlá na všechny dárkonoše a byla jsem velmi potěšena. Odstartoval to ve středu Bobřík ouplně oužasnym kafíčkem, který je prostě mňamózní, pokračovala Hilda vlastnoručně utvrořeným prstýnkem, ten je prostě best, a potom Petr - dvojcédečkem Everly Brothers - to je tahle krása - (To Bobřík a Hilda: Rozdělím se, už to klopím do mp3) a završila Broňka - kniha o tom jak vznikaly piesně U2 mě nadchla. Takže díky, jsem ráda, že Vás mám:)
Tím se dostávám k dalšímu bodu - U2. Pozítří razíme s Hildičkou na U2 3D, čehož se dost dobře nemůžu dočkat. No, to nebudu teď pitvat, každopádně budiž Vám nápovědou, že příštích několik článků má zcela jasné téma:) Jediný, co mi bere náladu je to, že nenávidím vlaky, železnici a tak vůbec. Mám k nim silně negativní vztah od předloni, kdy v tomto čase bráška mého kamaráda lenil jít podchodem a sejmul ho vlak, pak se nedivte, že mě před a po každé cestě vlakem nemine sada nočních můr, v kterých skáču pod vlak, zůstanu stát uprostřed kolejí, protože mě zradí před blížícím se vlakem nohy a tak. Nejspíš jsem magor, ale tak to je. Ty sny bych Vám nepřála.
Tož toto bylo a toto bude, teď se podělím o to, co je. Teď ještě setrvává příjemno po krásném odpoledni s Broňkou a Bobříkem nad kafem. Takže děkuji za kvásné odpoledne a dožaduji se dalšího v dohledné době:)
Hnusný večer přeju.
Tygřík

Garfield a likvidace pavouků

20. prosince 2008 v 20:06 | Tygřík |  Garfield
Je tu slíbené pokračování článku o Garfieldovi a pavoucích. Článek první najdete tutady. Dnes se tedy zaměříme na to, jak Garfield odstraňuje tyhle osminohé příšerky z povrchu zemského (ideálně rozmáznutím o jiný povrch). Tak si to pěkně užijte.

Občas se ale Garfieldovi nedaří. Berme to jako rozjezd:
A občas je pomsta pavouků obzvláště sladká:
Garfield se však nevzdá. Je pavoukoderatizací natolik posedlý, že to odnáší i jeho okolí. Kupříkladu Jon:

I když netvrdím, že v tom není jistý záměr...
Ale ideální zbraní na pavouky je čtivo. Třeba noviny:
Pro Garfielda je boj s pavouky do jisté míry sportem:
A protože jsem potvorná, tak Vám sem nedám celou sadu. Hehe. Budete si muset počkat do zítra na finální sbírku.
Tak se mějte do té doby fanfárově a zítra na viděnou.
Tygřík

Sebevražedná palma

20. prosince 2008 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Na Madagaskaru nejsou jen lemuři (I like to move it, move it!) a tučňáci, ale taky sebevraždná palma. Strom je natolik obrovský, že je možné najít jej na Google Earth. Domorodci palmu znají již dlouho, ale nikdy ji neviděli kvést.
Až donedávna. Palma se obsypala bílými kvítky, které se následně proměnily v plody. Jenže. Strom na tento proces spotřebovat tolik energie, že nakonec sám zahynul. No tak to vidíte. Přeju hnusný den.
Tygřík
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon