Leden 2009

Prachsprostě na mě kašlete

31. ledna 2009 v 17:38 | Tygřík |  Tygřík info
Tak a máte to.

Křřřřup!!!!!!!!!!!!

31. ledna 2009 v 16:28 | Tygřík |  Garfield
Podoba s reálnými osobami je čistě náhodná a tak trochu záměrná;) Další komentář následující strip opravdu nepotřebuje:)
Křup. Mějte se třeba fanfárově.
Tygřík

Chicago

29. ledna 2009 v 20:35 | Tygřík |  Divadlo
Asi znáte stejnojmenný film, exceluje tam Catherina Zeta-Jonesová a Richard Gere a Renée Zellweger. Pokud jste neviděli, tak jste o tom aspoň slyšeli a jestli ani to ne, tak se musíte poradit se strejdou gůglem.
No a já jsem byla v divadle neb herci VČD toto představení nacvičili a stojí to za to. Sice mám k některým pasážím výhrady, ale zas mi to bohatě vynahradil pěvecký výkon Petry Janečkové alis Velmy Kelly, a stejně tak dokonalý byl Ladislav Špiner coby advokát Billy Flynn. No byl to prostě nářez. Mrkněte na stránky divadla, jestli chcete vědět víc.


To Broňka: Ale ta ženská, co hrála Tvůj příběh stála za nic, Ty a Móóóóňa ste byly lepčí;)
Tygřík

Moskau

27. ledna 2009 v 17:57 | Tygřík |  Hudba
Aneb proč být normální, když se člověk může navléct do lesklého oblečku a křepčit v duchu ruské tradice? Že nechápete? Tak se podívejte:


Lálalalalala...Achachachacha...HEJ!
Tygřík


Den otevřených oken

26. ledna 2009 v 19:47 | Tygřík |  Astronomie
To byl samozřejmě pokus o vtip. Jinak je tím myšlen den otevřených dveří. A kde ty dveře budou otevřeny? Už jste asi nejednou pochytili něco o hvězdárně, tož otevřeme dveře tam, přičem celý pátek 30. ledna 2009 od 9:00 až do večera se Vám budeme ve vší kráse věnovat. Takže se určitě přijďte podívat. Program najdete: tady. Máte se nač těšit.
Tygřík

Garfield a kafe 4

25. ledna 2009 v 19:21 | Tygřík |  Garfield
Vidíte, jak je kafe vděčné téma? Už čtvrtá série stripů tohoto tématu. A dneska má i svoje opodstatnění. Já bych ji totiž chtěla věnovat (tohle je totiž jedinej dárek, kterej nemůže být vzat a nemůže mi být nacpán do jakéhokoliv tělního otvoru a na štorc) se vzkazem, že teda šecko nej k narozeninám. Amen.
Tak to je z mé strany vše. :)
Tygřík
P.S. Já vím, že narozeniny máš až zítra, ale zítra je pondělí, takže bych to nemusela přežít. Takhle budu doufat, že mě jenom prohodíš oknem:)

Trocha filosofie s Garfieldem

24. ledna 2009 v 20:33 | Tygřík |  Garfield

Staré dobré pravidlo zní, že pokud je mi na budku, Garfield to o něco málo zlepší. Tak doufám, že se Vám bude líbit. Dnešní série se zamýšlí nad podstatou některých věcí, třeba to rozšíří Vaše obzory...:) No tak já už nebudu rušit od stripů:)
Nejprve si vysvětlíme televizní téma:
Když už jsme u toho jídla, tak je taky potřeba prolomit tabu ohledně rybiček (A teď Vás rybky moje zbaštííííííím!")
Garfield ve svém meditování nevynechá ani své bezprostřední okolí:
A na závěr nevynechá ani sebe sama:
Tož mě tak napadá... Co je to vlastně Tygřík???
Tak hnusný večer přeju.
Tygřík

Čtenářové moji milí

24. ledna 2009 v 19:37 | Tygřík |  Tygřík info
Mám pro Vás zdrcující zprávu. Končí rubrika Truly unbelievable. Stala se pro mě časově a chuťově nezvládnutelnou. Ale musíte uznat, že to z mojí strany byl uctihodný výkon. Od osmého října jsem Vám každé ráno (od letoška pouze obden) přesně v sedm naservírovala na stříbrném podnosu bezmála sto článků. Tak doufám, že oceníte odvedenou práci a pochopíte, že na to teď kašlu. Důvody jsou prosté, nemám čas ani prostor shromažďovat takovéto triviální informace, protože ač je lidstvo šílené, dá to docela práci se nějakých podložených blbůstek dopídit. Ale neplačte. Já si zase vymyslim nějakou velkou krásu, kterou Vás budu oblažovat. Dost možná bude opět nějaká rubrika pravidelná (zvažuju myšlenku, že zpravidelním Garfielda, ale to je ve fázi nápadu). A abyste neřekli, že nejsem demokrat, velkoryse Vám dávám příležitost kliknout na celý článek a opkračovat ve čtení téééď.

Bobří hlídači

23. ledna 2009 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Speciální věnování: No hádejte, komupak asi?:)
Polskoruská hranice má spešl pohraničníky. Bobrošové zde ovládli asi padesátikilometrový úsek, kde čile budují hráze, příkopy a zátoky. V důsledku toho se přes hranice nedostanou ani fundovaní pohraničníci, díky bobříkům zde vznikají mokřiny, bažiny a tak dále a tak dále. Údajně se přes některé úseky nedostane ani traktor (samozřejmě Zetor). Další věcí je to, že bobři pracují velmi rychle, takže tam, kde je dneska sucho, může být už zítra mokřina. Pohraničníci se obrací na starosty, aby nějak zasáhli. Jinak co se bobřích schopností týče, tak bobr za rok dokáže zpracovat tři až čtyři tuny dřeva. Tož hnusný den přeju.
Tygřík

Klip zadarmo

21. ledna 2009 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Mnohé začínající kapely řeší nejden finanční problém. Se skvělým řešením přišla britská kapela The Get Out Clause. Nemohli si najmout tým profíků, proto svoji píseň "Paper" předvedli do objektivu průmyslových kamer. Následně si záznamy vyžádali od majitelů bezpečnostních systémů (britské zákony toto umožňují). Kapela takhle využila už 80 kamer. Problémem nakonec bylo vyzískat záznamy od správců kamerového systému. Podle hudebníků problémy byly u velkých firem, naopak malí prodejci jim byli příznivě nakloněni a jejich počínání podpořili.
Tygřík

Pro Bobříka

19. ledna 2009 v 10:57 | Tygřík |  Garfield
Promiň, ale tomuhle nešlo odolat:)
Ostatním: neřešte, tahle série vznikla na základě toho, co mi Bobřík vyprávěl, když jsem potom viděla tyhle stripy, tak to nešlo nezmínit.
Tohle je něco podobného:


A tohle sice je mimo téma, ale taky o Bobříkovi:

Tak se mějte hnusně, užijte si pondělí a odpusťte mi tenhle článek, ale tomu nešlo prostě odolat:)
Tygřík

Slavný díky pisoáru

19. ledna 2009 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
V Británii si chlapík z hospody odnesl poněkud zajímavý suvenýr. Normálně se kradou tácky, půllitry, ale on si odnesl rovnou celý pisoár. Provedl profi práci, uzavřel vodu, zaslepil trubky, takže to celé vypadalo, že pisoár je pryč kvůli opravě. Následně mušli naládoval do batohu a odnesl si ji domů. Majitelé se obrátili na policii a ta neváhala zveřejnil záběry z průmyslových kamer. O tuto krádež se strhl poměrně velký zájem médií, takže se zloděj zalekl slávy a došel se na policii sám udat.
Tygřík

Hnusnej sníh

18. ledna 2009 v 9:52 | Tygřík |  Garfield
Včera večer mi tatínek říká, že jestli se chci pobavit, ať se podívám z okna. Což jsem kategoricky odmítla, protože mi bylo jasné, co se tam děje za hrůzu. SNĚŽÍ!!!! Takže tady jsou aspoň stylový stripy...
Prostě nesdílím nadšení z té bílé kejdy, co se teď venku bohužel vyskytuje.
Bohužel tohle už je několikátá sněhová vánice
Přála bych si Garfileda, aby tu věc zlikvidoval. Ikdyž teda ne tak, jak je vidět hore. A nechtěla bych Jona, protože za to nadšení bych ho musela minimálně zabít:
A závěrem rekapitulace toho, co se veknu děje:
Tímto Vám přeju hnusné ráno a mám pro Vás příznivou informaci - zítra je pondělí. BLÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!!!!!!!!
Tygřík

Garfield a Gumák 2

17. ledna 2009 v 20:08 | Tygřík |  Garfield
Ahojtee!
Mám pro Vás druhou část o kohoutu Gumákovi. Tu prvou naleznete tutady. Jen tak pro připomenutí. A protože je Garfield mnohem zajímavější než moje kecy, tak už mlčim, ani neceknu a nebudu rušit u čtení stripů:

Už minule jsme mohli vidět, že si Jon pěkně naběhl:
Proto Garfieldovi naznačí, co si o jeho novém kamarádovi myslí:

Ale Garf se prostě nevzdá (což mi jen tak připomíná, že já si do výběru svých přátel taky nenechám kecat. A to myslím smrtelně vážně.
Ale zpět ke Garfieldovi - s Gumákem páchá zlo (proč mi to připomnělo zamčené spojovačky, když Bonifanti vyjúvyli?:D)
Ale nic není ideální - ostatně jako všechno:
Tož se mějte fanfárově, zanechte nějakej ten komentář, ať mám taky co číst.
Tygřík

Jezte klokany a velbloudy

17. ledna 2009 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Jistě si vzpomenete na varování před kontaminovanými veverkami. Tentokrát je tu namísto varování doporučení, co si máme dát k obědu. Australané doporučují omezit konzumaci skopového a hovězího masa. Důvodem jsou plyny produkované trávicím traktem ovcí a krav, které mají jistý podíl na globalním oteplování. Oproti tomu mají klokani mnohem šetrnější trávicí pochody. Co se velbloudů týče, tyto pažravé potvory se v Austrálii přemnožily, takže jsou problémem pro protinožský ekosystém, tudíž zvýšená konzumace velbloudů Australanům velmi pomůže. Takže až mě budete chtět pozvat na oběd, tak já tady nejsem, ano?
Tygřík

Co týden dal a vzal

16. ledna 2009 v 16:51 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Ahojte!
Ačkoliv teď na blog zvysoka kašlu, zanedbávám, nestíhám psát články a taky to podle toho vypadá, neodpustím si menší rekapitulaci tohoto týdne.
Pozitivní na něm je to, že končí, protože to byla pakárna na ntou. Škola, škola, škola. A pak mi taky bylo na pendrek, protože na mě ctěná sestra mladší stačila plivnout nějakýho chlupatýho zelenýho bacila. To taky mělo za následek to, že jsem se v úterý z rána vypravila za paní doktorkou, aby mi řekla, co mám sezobat, abych ten tejden nějak doklepala a zhynula bídnou smrtí až v tom Rakousku, které se blíží nezadržitelnou rychlostí (už mám lyže, lyžáky, hůlky, brejle a dokonce i pojistku). Bylo to velmi srandózní, páč po mně chtěli krev. Chachá. Plánovali mi vrazit jehlu do ruky a pak si nasosat pár kapek krve. Jenže vyvstal problém. Krve by se mně nedopíchal. Já za to nemůžu. Vážně ne. Ale když se sestřička pokoušela mi z prstu vymačkat aspoň trošku toho červenýho, tak mi to přišlo strašně vtipný a ne nepodobný tomu, když se mačká šťáva z pomerančů.
Další sranda je to, jak jsem celý týden ospalá. Asi ke mně opožděně došlo to, že je zima a že bych měla ulehnout k zimnímu spánku. Nejvíc to odnesl Bobřík, protože ačkoliv se pokoušel se mnou komunikovat, tak já měla těžkou půlnoc a zalamovala tak, že by se medvěd nemusel stydět (grizzly ví grizzly ví...).
Další ouchvatnou věcí tohoto týdne byla včerejší hodina volna, kdy jsme s Hildičkou měly Kekulový na práci, tak vzniko Sesterstvo (to protože nemáme žádnýho bratra, respektive Hilda by se k tomu stavěla silně negativně) benzenové pracky (já byla pro benzenovou tlapku, ale Hilda si vydupala pracku. Dle mého je slovo tlapka lepší, rozhodně zní malebněji, že se někdo otlapkával, než že se oprackával, ale to je vedlejší). Spočívá to v tom, že máte na ruce Kekulého (IT Crowd měli zas Kekulého na čele, noo), tedy, benzenové jádro, vevnitř s nápisem "Kekulé", na prstech sloužících k pozdravu "Perun" ještě vysvětlivka: "To je benzen, milý vole!". Tož krásné, že? Až najdu kábl, pošlu foto. Mimochodem mám i grafické znázornění písně "Kolo-Kekulé-rovno", které se nevím jak octlo na Hildině papíře s literaturou. Tedy to znázornění, samozřejmě.
A závěrem to je sbírka infantilních songů z Hildiných zásob (nej je ta o Chrudošovi, co nemá lízt do hor, pak o střízlivém grizzly méďovi, následně ta ježibabí (konkrétně Baba matematika mě sejmula) a dále. Předpokládám, že se nikdo krom Hildy v těchto končinách už nechytá, tak přestanu plácat a třeba skončím i tuhle závorku).
Tož se mějte fanfárově, odcházím do Tararinga patamu (nevím kde to je, ani jak se to píše, poptám se až přijde mamka).
Tygřík

Vědci zkoumali chleba s máslem

15. ledna 2009 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Murphyho zákony jistě všichni známe (určitě se někdy dopracuju k nějakému úchvacujícímu článku na toto téma), a pokud ne teoreticky, tak prakticky určitě. Minimálně nám každému onen notoricky známý namazaný chléb pleskl na zem namazanou stranou. A vědci nyní zkoumali právě toto odvěké pravidlo zemské gravitace, které náš však želbohu při fyzice neučí.
Nejprve si posvítili na to, zda skutečně chleba padne pokaždé namazanou stranou. Krajíce ze stolu metal přístroj a teplotu chleba měřil teploměr, aby se eliminovaly odchylky. Výsledkem bylo, že namazanou stranou padá na zem pouze polovina padlých krajíců. Takže když se Vám toto stane, Vašemu sousedovi chleba nespadne buď vůbec anebo spade na zem tou správnou stranou.
Potom vědci dali Murphymu zákonu šanci druhou - nikde není totiž řečeno, že chléb musí padal ze stolu. Proto metali chléb z druhého poschodí. 60% chlebů dopadlo na zem nenamazanou stranou. Takže vědecky vzato, máte peška jenom Vy.
Tygřík


I nakydalo bílé svinstvo...

14. ledna 2009 v 21:17 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Nechápu to, nerozumím tomu. Martina jsem dneska viděla, dokonce několik, a žádnej bílýho oře nikdo z nich neměl. Kde se ten sníh pořád bere? To je snad za trest. Ať si to je na horách. K tomu naše úžasné město není schopné to odporné bílé mokré cosi odklidit. Takže to vypadá asi takhle: Jdete po Třídě Míru. Hlavní avenue našeho Perníkcity, tak předpokládáte, že aspoň tam to bude vypadat jak u lidí. Hehe, omyl, s takovouhle vizí se můžete jít klouzat. Doslova. V důsledku dnů minulých, kdy mrzlo až praštělo, naše chodníky pokryla ledová krusta. V pohodě, vídím, tak si dám majzla. Potom na to od božího rána kydá bílý odpor. Takže doťápnete na chodník a už se vezete. Takže jak probíhala cesta po Třídě Míru? To si tak s Hildou jdeme, najednou vidím, jak se na zemi povaluje v kaluži rumu jakýs takýs chlápek, pěkně naštorc, aby se o něj nacápnul úplně každej. Takže jsme přešly na druhou stranu. Tam led maskovanej pod sněhem. Krása. Následně se rozeřval bazmek na jakéms autě, kterej vyřvával do zblbnutí reklamu na Přistání na Měsíci (Jen v Cinemacity, nyní v Afiblbosti!!!) a že tam chcíp pes (proto jsme pro Vás otevřeli Cinemacity v Afi blbárně). KDyž jsem utekla z doslechu té věci, ta věc se dala do pohybu a pronásledovala mě až k mekáči.
Tak se mi nedivte, že nesnáším zimu! (Nemluvě o tom, že mi ty bílý věci okamžitě přimrzaly k hlavě.) Musíte uznat, že z toho by houklo i stabilnějším jedincům než jsem já. A OPOVŽTE SE MI ŘÍCT, ŽE JE TO ROMANTICKÝ!!!!

Tygřík

Sebevrah

13. ledna 2009 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Jihopolští lékaři nevycházeli z údivu, když na pohotovost přišel čtyřicetiletý muž s nožem vraženým do srdce. Nůž si do hrudi vrazil sám při pokusu o sebevraždu, lékařům se však podařilo pacienta zachránit. Čepel vězela v hloubce patnácti centimetrů, takže zasahovala až do srdeční chlopně, kterou se povedlo lékařům sešít během dvou hodin.
Podle primáře muži hodně pomohlo to, že s nožem nikdo nehýbal a nepokoušel se jej z těla vyprostit. Říkám si, kam ten svět spěje...
Tygřík

Leasing na krávy

11. ledna 2009 v 7:00 | Tygřík |  Truly unbelievable
Madagaskarská banka nabízí netradiční službu pro chudé venkovany - nabízí leasing na krávu. Služba je velmi úspěšná, denně o ni projeví zájem patnáct až dvacet zájemců. Tak si říkám, jestli někdo nechce leasing na Tygříka. Ale já jsem spíš za trest, takže po mně asi nikdo prahnout nebude:)
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon