O příměstském táboře

14. července 2010 v 20:48 | Tygřík |  Svět očima Tygříka
Hojte!
Tento týden jsem instruktorkou na příměstském táboře. Řeknu Vám, vážně hukot. Běžné tábory jsou lepší v tom, že oddíly bývají zpravidla menší a hlavně půlku dne vždycky zabere CTH, takže děti mají trošku rozptyl. Tady je celý den nemůžu spustit z očí... No, vážně, zajímavé, řekla bych...


Tématickým zaměřením jsme zálesácký tábor, což je v okolí Pardubic vážně skvělá věc. Stejně se setkáváme s rodiči (a hlavně dětmi), kteří naprosto nepočítají s tím, že je nutno někam CHODIT a berou to jako veliký podraz a tragédii. Jsou vážně... zvláštní. Mimochodem - moje zážitky z loňska tu a tady.

Karolínka je jediná holčička v našem oddílu. Má dlouhé blonďaté vlásky a nosí růžové oblečení. Podle maminky ráda simuluje různá poranění (to už jsme si také v praxi ozkoušeli) a čas od času při pochodu se posadí a odmítá jít dál (to už jsme také zažili), takže na ní máme zařvat. Má moc ráda zvířátka, ráda mi vypráví vtipy o blondýnkách, aby mi nebylo smutno. Je hrozně tvrdohlavá a má pocit, že když jim něco říkám, jí se to rozhodně netýká, takže na ni musím velmi zvýšeným hlasem naléhat, aby uposlechla. Kdybych z ní měla vykvést, tak se stanu hitem v květinářstvích.

Jejím věrným kamarádem je Radek. Ten oplývá takovým slovníkem, že ho třeba do konce týdne i naučíme kliky (trestem za sprosté slovo je dvacet kliků, to je potom to věčné volování a pičování přejde většinou rychle) - zatím vypadá jako někdo kdo si to rozdává s vyfouklou nafukovací pannou. Je to hrozný loudal, takže se táhne na konci průvodu a pohne sebou až když ho (a Karolínku) po desáté upozorním na to, že zbytek skupiny už je dávno v čudu, zatímco oni řeší koniny, chytají berušky a otravují mě svým loudáním.

S Radkem to první den táhl Filípek. Syčák, přibližně desetiletý, pro něhož byla chůze totéž jako tortura a jak si za mých mladých let děti brali s sebou medvídka proti stýskání, on nemohl žít bez PSP (to náhodou vim, že se tomu tak řiká, jinak netuším o co jde). Nakonec dopadl tak, že nepřežil první den (výlet na Kuňku a zpět, taky víte jaká je to strašlivá dálava, žejo... *ironík*), což znamená to, že si pro něj přijel vyděšený tatínek, že děti trápíme a nutíme je chodit na výlety hrát hry a že s tím naprosto nepočítal. Oujéé.

Se mnou na zádi (jsem poslední v průvodu, abychom neztratili žádné dítě, Petr je zdatný vůdce a vedoucí) se také plouhá Adámek. Je mu šest a je nejmenší ze všech. Jeho maminka je fajn paní a jako jedna z mála vypadá i rozumně. Adámek jako by z oka vypadl Adámkovi z pohádky Ať žijí duchové. Je to úplně stejný šmudla. Bohužel je to trochu svéráz, takže když ho pobízím, aby šel, tak mi vytrvale odporuje, když se mu něco nechce, tak se prostě posadí a rezignuje a v nejméně nečekané chvíli, kdy jsou ostatní alespoň dvěstě metrů před námi, se najednou rozeběhne a klidně vběhne do silnice ;o( Dítě na vodítko...

Pojem sám o sobě je Tomáš. To je budoucí kriminálník. Na sportovním kurzu minulý týden rozbil nějakému chudákovi hubu pálkou a vyrazil mu zub. Na našem táboře první den propíchl v prvních pěti minutách jinému děcku lahev s pitím (takže jsme okamžitě vybrali nože), druhý den při koupání na Mělicích nebyl schopen pochopit povel že nemají chodit do vody, tak ještě s jedním výtečníkem seděl na břehu. Dnes nastříkal dětem do očí repelent,  o kterém jsme jim asi tisíckrát řekli že na sebe nebudou stříkat sami, že je nastříkáme my. A jako by hrachovou kaši na stěnu házel... Děsí mě co přijde zítra, jdeme střílet vzduchovkou...

Ondra je Špinavý blonďák. Tedy, jeho vlásky jsou andělsky žluté a očíčka má průzračně modrá, zkrátka áriječek jak má být, ale permanentně se popelí v nějakém svinstvu, takže má dokonalé maskování *ironík*. A je jedno co to je, hlavně že je špinavý. Uhlíky z ohniště, prách z vyschlé kaluže, bahniště, písek z rybníka... prostě cokoliv.

Jeho bratr je o něco starší a dnes s námi šel poprvé, takže si ještě nepamatuju jak se jmenuje. Moje soukromé označení je Sexbomb. Takový ten třídní frajírek, po kterém holčičky jedou od cca devíti let do cca 17 let, pak se totiž zamilovávají do jiných frajírků, kteří jim zlomí srdce a pak se po frajírkovi ani neotočí a hledají si muže hodného, praktického a věrného. Tedy, já už snad jsem ve druhé fázi a mám muže hodnéhoatakdále :) Takže Sexbomb. Má melírky, prstýnek z ušlechtilé oceli, přívěšek na krku a odhaduji ho na fotbálistu. Už chápete co myslím tím Sexbombem?

Dalším jedincem je Dan. Je to už loňský zálesák, člověk o něm většinou moc neví. Jeho hlavním povahovým rysem je touha po vítězství, takže je to bojovník, který se rád zapojuje do her, taková soutěživá duše. Člověk ho musí mít rád a dokonce má i radost z toho, když mu může dát diplon za urvané vítězství.

Matouš je poslední z výrazných postaviček našeho tábora. Je to astronom, prověřený léty na hvězdárně. Je hodný, dokonce se nabídne, že uklidí z lesa fáborky po hře, zastává se těch, na kterých je pácháno příkoří... prostě Mirek Dušín. Mám ho převelice ráda.

Další jsou takoví nevýrazní (díkybohu!) lotři. Kovboj Milan, Martin s pořezaným palcem a další. No, veselo na všech frontách...

Tygřík 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BAF BAF | 14. července 2010 v 21:17 | Reagovat

Ozbrojit a vytrvat:-D

2 Tygřík Tygřík | E-mail | Web | 14. července 2010 v 21:19 | Reagovat

Nemám je ráda, mlékaři Dane.

3 Kyle Kyle | Web | 15. července 2010 v 19:18 | Reagovat

Já taky ne neboj. Jinak smrkající Janička je taky jedlá (teda nechutná, teda odporná) :-!

4 Tygřík Tygřík | E-mail | Web | 15. července 2010 v 20:59 | Reagovat

No to sem si dneska vyslechla... ale nic nemá na to jak ti křupnul krk když jsem tě láskyplně škrtila...

5 Raven Raven | Web | 17. července 2010 v 0:28 | Reagovat

Máš to za sebou? Myslela jsem na tebe. :D

6 Tygřík Tygřík | E-mail | Web | 17. července 2010 v 10:31 | Reagovat

Mám to za sebou. Toho největšího hajzla sme nechali Bobřikovi a Soně :-D Jistě měli veeeeelikou radost :-D

7 Kyle Kyle | 19. července 2010 v 22:02 | Reagovat

Tsche my jsme ho přelifrovali ke spoťákům neb jsme tam měli jiného hošíka, kterému dotyčný přerazil zub.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
catlover
cat
simon
cat
hate
st

home


mon